| Ionozec20 a întrebat:

Daca aveti iubita, va mai ganditi si la altele sau la cum ar fi sa o faceti cu ele?

14 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Lasa-ma sa iti explic treaba asta intr-un mod mai simplu.

Imagineaza-ti ca esti la cofetarie, si te asezi la masa cu o felie din tortul tau preferat. Apoi un chelner trece pe langa tine cu o felii din alte torturi care iti plac. Na, tu esti perfect fericit cu felia ta de tort dar asta nu inseamna ca nu ai gusta si din celelalte din cand in cand.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Asta e o comparatie aberanta.
Pentru felia de tort din fata ta nu ai sentimente, iti linistesti doar o pofta.
In schimb, pentru prietena ta ai sentimente. Cum sa ai iubita si sa te simti atras de alta fata? Doar asa ca nu ai sentimente reale.
Asa ca vezi o alta femeie care e frumoasa e una, o vezi ca e frumoasa, din intamplare. Si e problematic cand ai ganduri cu ea, avand relatie si fiind fericit.
Eu niciodata cand am avut relatie, nu am putut sa simt altceva fata de o alta persoana.
Trebuie sa ai probleme grave sa patesti asa. Ori sa nu fie sentimentele adevarate.

| RoCkKiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Fecior, frustrarile de mai sus iti sunt propri tie, orice fel de relatie ai avea. Nu o sa ma refer la ce fel de probleme ai pentru ca le vei descoperi singur insa invata cel putin ca nu o sa convingi pe nimeni de nimic pe internet. Spune-ti parerea si suport-o pe a celorlalti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Acelasi lucru te sfatuiesc.

| Sofer a răspuns:

Da. Tot timpul ma gandeam chiar daca eram intr-o relatie.

| 90210 a răspuns:

Sa cred ca iubitul meu nu o sa gaseasca niciodata o femeie atractiva inseamna ca as fi extrem de naiva. Eu cu iubitul meu avem o relatie in care putem discuta orice si ne uitam amandoi dupa decolteuri pentru ca mie mi se pare amuzant sa-i arat si el se excita. Ajungem acasa si facem sex. Nu vad nimic rau in asta.
Pe mine nu ma deranjeaza uitatul. M-ar deranja mult mai mult sa gasesc mesaje, sa ma insele, sa nu ma respecte. Ca se uita dupa niste sani si un cur pe strada nu inseamna sfarsitul lumii. Si eu observ barbati care arata bine. Acum doar pentru ca suntem intr-o relatie nu inseamna ca sunterm orbi, dar daca imi place cum arata un tip asta nu inseamna ca ma duc la el. Doar ma uit si gata.
Suntem de 2 ani jumate impreuna. Dupa parerea mea, nu e bine sa-ti inchizi iubitul intr-o cusca. Daca nu are absolut deloc libertate o sa fuga la prima curva pe care o gaseste doar ca sa scape de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 90210):

Ti se pare amuzant ca iubitul tau sa se excite cand vede sanii altor femei?
Eu cred ca ar trebui sa iti pui un semn de intrebare mare laughing)

| 90210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu ai impresia ca iubitul/iubita ta a orbit dintr-o data daca sunteti intr-o relatie atunci esti prea naiv/naiva. Mai bine sa fie sincer cu mine decat sa ma minta si sa se uite oricum pe la spatele meu. Adica de uitat se uita oricum pentru ca nu e orb...

| anonim_4396 a răspuns (pentru 90210):

E una sa te uiti, ca iti apare intamplator si nu iti poti pune batic la ochi, si e alta cum ai zis tu, sa se excite cand vede sanii altor femei/ sau alte femei. E o diferenta mare.
Asta inseamna ca daca ar fi singur, si s-ar excita cand ar vedea pe cineva, si ar avea ocazia sa se culce cu ea, ar face-o fara ezitari. E un prim pas spre infidelitate ceea ce zici tu aici.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Normal, este in instinctul bărbătesc. Până si iubitele stiu asta. Ca nu ai cum sa nu te uiți după una buna si sa fi atras. Este ceva normal. O fată calculata o sa inteleaga mereu. nu ne putem scoate ochii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PegassiDoctorulThau):

O fata calculata, la primul gest de genul din partea ta, incheie relatia fara cale de intoarcere.
Un baiat calculat, cand are o relatie serioasa, nu are cum sa se simta atras de altele. Cum altfel poti sa zici ca vrei sa te casatoresti cu o persoana si sa faci copii cu ea, daca tu ai mai incerca si cu altele? Ce casnicie e aia?
Mai trebuie sa cresti.

| PegassiDoctorulThau a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ști ce vorbesti mai băiatule. Când eu aveam iubita tu te jucai în nisip.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PegassiDoctorulThau):

O fi de vina educatia si mediul familiar si invataturile primite in copilarie la tine, inseamna.

| Fabyana307 a răspuns:

Normal ca nu, daca iti iubesti cu adevarat iubita nu te uiti dupa altele, in cel mai rau caz nu o mai iubesti de te uiti dupa altele ca si cum i ai spune indirect ca te ai plictisit de ea si ai vrea altceva mai diferit. gandeste te bine inainte sa o faci ca daca ai o iubita foarte geloasa te poate lasa pentru asta iar tu ramai doar cu uitatul. Dar daca e o iubita de treaba, se uita cu tine dupa altele rolling on the floor))