| anonim_4396 a întrebat:

Daca la primul meu act sexual, nu mi-a curs sange este posibil sa fiu inca virgina?straight face

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e posibil sa fii virgina, doar ca ai avut un himen subtire si slab vascularizat care s-a rupt fara sa sangereze.

| liz23 a răspuns:

La primul act sexual fiecare organism reactioneaza diferit, pot fi sangerari si dureri sau sa nu fie.depinde de cat de cum te simti, cum te face sa te simti cel de langa tine. Iar in ceea ce priveste intrebare ta...nu este posibil.

| simoSTAR a răspuns:

Te poti devirgina si fara sa sangerezi.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Nu, cu siguranta nu mai esti virgina.
Dupa actul sexual,"s-a dus" virginitatea. Nu conteaza daca te-a durut, sau daca a curs sange.

O seara placuta!

| daii a răspuns:

Virgina nu mai esti sigur. Virginitatea nu consta in a-ti/ a nu-ti curge sange. Daca ai avut contact sexual, nu mai esti virgina.happy

by daiiwinking

| laraandy a răspuns:

Eu cred ca nu mai ai cum sa fii virgina.insa daca vrei sa te convingi, mergi la un ginecolog si el iti va spune exact

| roxana_9288 a răspuns:

Mie nu mi-a curs delochappy
si sigur nu mai sunt virginalaughing
poate ca nu s-a rupt himenul... sau poate pur si simplu nu ti-a curs sange...se mai intampla.

| lenyia a răspuns:

Nici sangele nici durerea nu sunt relevante.Chiar niciun fel de durere, ma indoiesc, dar daca zici tu...Cat despre sangerare, aceasta se poate produce si a 2 a zi sau a 3, daca nu...asta e! Nu ti s-au intamplat astea tie.Si cu toate astea, virgina nu mai esti, de asta sa fii convinsa. Poate ca ai himen elastic si nu s-a rupt de data asta.Hai sa te linistesc... daca nu s-a rupt acum mai esti virgina desi ai facut sex, dar nu se vede. Dar moral, nu mai esti la fel de virgina!

| greeneye a răspuns:

Din moment ce ai avut act sexual ii clar ca nu mai esti virgina... nu la toate fetele le curge sange... depinde de organism

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei da, depinde ce intelegi prin termenul virgin. Multi spun ca virginitatea se "termina" la ruperea himenului, dar... daca e vorba de unul mai flexibil... si se rupe cam greu e cam dificil sa afirmi asta...altii spun ca odata ce a avut loc contactul sexual...gata cu virginitatea... Eu sunt de acord cu a doua varianta. Pentru ca daca himenul nu s-a rupt, insa insamantarea s-a produs... n-ai cum sa fii si virgina si gravida. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoric nu.Atunci cand curge sange inseamna ca ti s-a rupt himenul iar himenul poate de exemplu sa se fi rupt cu alta ocazie:de exemplu sunt fete care s-au nascut fara himen sau si l-au rupt in urma efortului fizic(poate fi si cazul tau). Depinde ce contact sexual ai avut cat a durat si cat de intens a fost dar daca a fost unul...in toata regula practic este imposibil. Cel mai bine este totusi sa mergi la un ginecolog sau sa vorbesti cu cineva apropiat o prietena sau poate mama daca va intelegeti bine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Fiecare femei este individualizată din acest punct de vedere.
La unele femei membrana himenală este vascularizată şi în urma contactului sexual (primul) apare o sângerare ce poate ţine între 5 şi 7 zile (apar câteva picături pe lenjeria intimă), alte femei nu sângerează din simplul motiv că nu este vascularizat himenul şi mult mai puţine nu se nasc cu această membrană.
În situaţia ta, nu mai eşti virgină, himenul nu a fost vascularizat (nu a fost prezent un vas de sânge).
Pa, pa.