| anonim_4396 a întrebat:

De ce bărbații se excită mai des/mai intens decât femeile?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Uite o informatie "telegrafica" - poti cauta mai multe pornind de aici:

http://www.csid.ro/......ba-7431356

20 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Mai des, pentru ca suntem programati sa facem asta.
Cat despre intensitate, nu prea am de unde sa aflu care e adevarul dar sunte de parere ca femeile experimenteleaza exitatia mult mai intens decat barbatii.

| RAY a răspuns:

Nivelul testosteronului este de 20 ori mai mare intr-un creier masculin fata de un creier feminim, dar femeile se excită cand citesc o carte de dragoste mai intens decat un barbat, aveti imaginatie mai buna si memorie mai buna

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca vezi multi barbati frumosi

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eh

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si inca nu ai intalnit un barbat pe placul tau?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ba da

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci ai iubit, felicitari

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

N-am,mersi

| Frank51 a răspuns:

Ce vorbesti? Nu ai vazut o fata cand are chef laughing Zici ca e o bomba atomica pe cale sa explodeze.

| Hammurabi a răspuns:

De unde știi?
A făcut cineva vreo statistică după ce i-a testat cu excitometrul?

| ziftode a răspuns:

Lul, nu
cliseul de care tu intrebi e simplu: femeile sunt in general mult mai retrase decat barbatii, iar daca arata ca sunt excitate in afara usilor inchise sunt considerate tarfe, si asta e un lucru care le face sa nu vorbeasca despre asta

o femeie care se culca cu multi barbati e considerata tarfa
un barbat care se culca cu multe femei e considerat de succes

nu am facut eu lumea asta, iar egalitatea intre sexe la nivelul asta o sa apara dupa ce trece MUUUUUUUULTA apa pe Dambovita big grin

| HadesSs a răspuns:

Nu e o regula, doar ca barbatii recunosc si vorbesc despre asta mai des, sunt destule femei care se excita doar de la o discutie mai deocheata. Iar cand vorbim de intens un orgasm la o femeie e intotdeauna mai intens ca unul la barbati, dureaza si mai multlaughing

| anonim_4396 explică (pentru HadesSs):

Imi place, ca ai citit ceva. Ca din experienta e mai greu sa vorbesti.

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce zici asta?laughing Eu vorbesc din experienta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine zice asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine te-a mințit?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu te exicti des?

| christine99 a răspuns:

E preponderent fals. Barbatii doar o arata mai mult, in timp ce femeile ascund acest sentiment pentru ca le este rusine.

| antiqque a răspuns:

E un mit. Sunt femei care se excita mai des decat un barbat normal si sunt barbati care se excita mai putin decat o femeie normala.
Fiecare e unic.