| 2k18Tpu a întrebat:

De ce nu mai sunt apreciați băieții cuminti? sad

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca sant proaste femeile

| RAY a răspuns:

Pentru ca sunt prea cuminti

| RAY a răspuns:

| TakinItBack cand sunt uzate se compromit cu un mascul beta

| Violleta2022 a răspuns:

Ba sunt foarte apreciati, la fel cum si fetele cuminti sunt apreciate, dar depinde intotdeauna cine este persoana care face asemenea comentariu, daca este una cuminte sau o obraznica.

| OldSoul a răspuns:

Mneh... Sunt multe de zis si totusi cuvintele sunt de prisos.

Apreciati, sa zicem ca sunt, dar nu sunt iubiti, si principala lor problema e ca nu pot sa starneasca suficienta atractie in ele.

Nu stiu cu ce fete ai avut tu d-aface, si prin urmare cat de fondata este afirmatia ta.

Insa, din ce am observat eu, si nu doar in relatie cu fetele, ci in intreaga viata, e ca daca "esti bun, esti luat de prost".

Daca ai intreba aici, sa zicem ca 50% din fete ar zice ca apreciaza tipii cuminti.
EI bine din aceli 50%, 45% au avut deja o relatie cu un tip "badboy" si au avut de suferit, iar, din aceasta cauza, vor vrea cealalta extrema.
Iar ceilalti 5% sunt fete care nu au avut o relatie inca.

Acum sa discutam despre alegerile lor.
Eh, cu fetele, sa zicem ca cel mai adesea nu esti bagat in seama, nu esti luat in serios daca esti cuminte.

Ele in general, vor sa se simta protejate, iar un tip cuminte, la locul lui, cel mai adesea va fugii de "probleme", te poti simti in siguranta langa un asemenea tip? Ei bine, ele ar zice ca nu.
Sa continuam, daca un tip cuminte nu poate face o fata sa se simta protejata, cine poate face asta? Ei bine, tipul din cealalta extrema, ala "smecher" si tare-n gura.
Avem ceva de comentat cu referire la acel tip si abilitatile sale de protector al domnitelor aflate la anaghie? Nu avem.
Ei bine, asa-si zic si ele.

Cu genul asta de baieti, totul e bine si frumos, pana la un punct, un punct, pe care ele nu-l iau in considerare de la bun inceput.
La ce ma refer aici?
In special ca acel gen de tipi din categoria opusa celor cuminti (sa le zicem badboy) sunt greu de stapanit, desigur, la inceput, par mai docili, iar fetele au o incredere atat de mare in ele, incat cred ca-i pot face baieti de casa, ei bine, din pacate, cel mai adesea, nu se intampla asa, ba din contra, din bine, totul merge in mai rau, ce vreau sa zic? Ei bine, vreau sa zic ca cel mai adesea, fetele care sunt cu un badboy ajung sa sufere.
In general femeile sunt greu de multumit, vor din ce in ce mai mult, daca e sa fiu mai explicit, le place sa fie ele universul pamantului, atat in viata lor cat si in viata celor din jur.
Ei bine, aici apar probleme.
Voi da un exemplu, sa zicem ca tipa respectiva vrea sa petreaca mai mult cu tine, sau cel putin asa pretinde.
Ei bine, un tip cuminte se va conforma, va renunta la timpul lui petrecut cu prietenii pentru ea.
Insa, in categoria opusa, se afla badboy-ul care nu e dispus sa renunte la timpul lui cu prietenii, ei bine, aici e momentul in care fata insista, eventual chiar incepe cu santaj emotional gen "deci nu tii la mine, prietenii tai sunt mai importanti ca mine?" ei bine, daca un tip cuminte, ar ceda la acest santaj, badboy-ul nu se lasa induplecat, trage cu dintii de timpul lui liber, iar daca ele tot insista, cel mai adesea, vor ajunge sa-i calce pe nervi, astfel incat ei sa faca orice le taie capul, fara sa le mai pese de ce vor partenerele lor.
In general badboy-ul isi considera partenera, inferioara lui, iar, cand ea incearca sa preaia din conducere, el observa asta, si usor usor "se descotoroseste" de ea.
Altfel spus, nu-i mai pasa daca e cu ea sau nu, iar aici apar probleme, de la flirt cu alte fete, la inselat, eventual lovituri, etc.

Ei bine, dupa o asemenea experienta, elesunt cele care o sa-ti zica ca apreciaza un baiat bun, si cuminte.
Oare chiar il apreciaza?
Poate.
Oare chiar o sa fie atrase de un tip cuminte?
Ei bine, aici raspunsul meu este aproape categoric, nu.
Stii cum e vorba aia, "lupul isi schimba blana, dar naravul ba".
Asa si aici, daca tipa de mica a fost atrasa de comportamentul rebel al unui badboy, oare nu va ramane aceast "instinct" in timp. Ei bine, eu tind sa cred ca aceasta "atractie" fata de acest tipi va ramane vie si se va manifesta de fiecare data cand este posibil.
Poate ea, in mod constient, stie ca tipul cuminte e cel de care are nevoie, dar inima ii cere un badboy.
Iar asta nu o lasa sa fie impacata in totalitate cu ideea ca are un tip cuminte alaturi.
Aici in general e momentul in care ele incearca sa-si suprime atractia pentru acel gen de tipi badboy.
Insa, din pacate, nu prea reusesc.
Iar de asta, de multe ori nu vor aprecia indeajuns tipul cuminte de langa ele, deoarece fizic vor fi langa tine, dar minte le va zbura la vecinul de la 3.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde in ce consta cumintenia.

| siriusblack98 a răspuns:

Cand ai gasit raspunsul, sa mi-l spui si mie te rog frumos.

| GoldenZenith a răspuns:

Baietii prea cuminti dau din codita des rau de tot. Not good.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ce-ti pasa tie, chip de lut, de parerea majoritatii?
Apreciaza-i tu.

| FaraNume1245 a răspuns:

Sunt apreciați. De mame, bunici, mătuși, etc. E o diferență MARE între atracție și apreciere.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/GNf2vLhifiU
Cum sa nu fie apreciați?sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing. Si daca foloseste ceva ce imi apartine fara acord. Ce sunt? ultimul fraier. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a spus ca ar avea nevoie de acordul tău?
Ești deja happy.Ah, stai, era o întrebare retorica, am uitat cât de mult îți plac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E trist sa nu ceara acordul, cum pot fi atunci baiat cuminte?
Fara nici un efort, nu are sens. Nu sunt apreciat de cine vreau eu sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dai din codiță și îți lingi stăpânul.Sunt sigură că asta înseamnă "băiat cuminte".
Cu efort, are la fel de puțin sens.
Cine e acea misterioasă "persoană" care nu te apreciază?sad Iubirea ta interzisă? Mâna ta? Sau coincid? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa mor de ras, nu altceva. Doamne fereste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac parte din aceasta categorie. Sunt apreciat de cine trebuie (ea) iar pentru mine este mai mult decat suficient. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| 90210 a răspuns:

Baietii cuminti de foarte multe ori sunt prea, nu stiu cum sa spun, grabesc lucrurile. Eu am iesit cu un baiat, sa-i spunem cuminte, care efectiv ma scotea din sarite. La prima intalnire a inceput sa-mi spuna ca o sa mai iesim la alte intalniri foarte frumoase, ca o sa ma duca data viitoare la nu stiu ce restaurant, ca simte o conexiune intre noi, practic incepuse sa planifice nunta. Incepuse sa-mi spuna ca nu mai facuse sex de 3 ani pentru ca el e un baiat bun si nu vrea aventuri. Deci baiatul era obsedat sa se bage intr-o relatie ca sa si-o traga iar, practic nu conta daca era cu mine sau cu alta si asta m-a scos din sarite. Plus ca...baiat bun, dar repeta un an de facultate, era sincer putin cam prostanac...Adica bun, bun, dar nu prost. Pana la sfarsitul intalnirii practic se urcase pe mine pe banca din parc. Mi s-a facut o sila si am plecat. A inceput sa ma sune in prostie de vreo 15 ori ca el voia sa vada daca am ajuns acasa in siguranta. Cand nu i-am raspuns vreo 2 ore mi-a zis "oricum nu mai vreau sa ies cu tine, urata, grasa care esti!"

Se presupunea ca el e un baiat bun (pentru ca mi-a repetat asta de vreo 10 ori in coversatiile noastre).

| FruttiFresh300 a răspuns:

Sunt, dar și voi umblați numai după "fete rele". Normal că alea nu pun preț.

| RAY a răspuns (pentru FruttiFresh300):

Multe din ele sunt mai sincere

| BlackOldSun a răspuns:

Pai...baiatul bun (nice guy) este un termen folosit în cultura populara ce descrie un bărbat adult sau adolescent cu trăsături de personalitate prietenoasa dar neasertiva în special în contextul unei relații cu o femeie. De obicei, un băiat bun pune mai multa valoare pe nevoile altora decât pe ale lui, evita confruntările, face favoruri, oferă sprijin emoțional, încearcă sa iasă din orice conflict și în general se comporta cuminte în prezenta femeilor.

| smihai23 a răspuns:

Depinde de fiecare.