| Annnnnnnnna a întrebat:

De ce pe fete le deranjeaza daca baietii le cer sa le faca sex oral?
Daca baietii le-ar face si ei,fetelor le-ar place foarte mult, as ca de ce le deranjeaza daca baietii le cer?
Precizez ca sunt fata.

13 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Mey stai linistita ca si cele care spun ca nu...ar putea sa o faca asa ca nu te mai ..lupta cu morile de vant..Cine crezi ca ar recunoaste ..asa usor..totusi este ceva inca foarte..intelegi? Deci ..traim in Romania.si.ok?

| MaDeclarFan a răspuns:

Nici eu nu pot sa inteleg de ce unele se simt inferioare sau chestii de genul...am tot citit raspunsuri gen "daca imi cere sex oral, ii dau papucii fara discutii". Sincer, mi se pare o prostie, mai ales daca baiatul doar intreaba si nu se supara daca primeste un refuz.Eu cred ca persoanele de genul asta vor sa para superioare si au impresia ca daca fac asta, sunt luate drept curve asa ca prefera sa faca pe inabordabilele

| Ionica9119 a răspuns:

Acum depinde si CE FEL de baieti cer asta unor fete! Si mai depinde si de felul in care sunt acele fete (cuminti...''obraznice''...).
Alea cuminti e clar ca nu vor face asta din principiu, pe langa faptul ca li se pare scarbos si gretos si dezgustator (pe rand sau toate la un loc).
Alea obraznice, ori se mai gandesc, ori o fac pe bani, ori incep ''lucrul'' inainte ca baietii sa-si termine rugamintea (asta daca o fac).
In concluzie, fetele cuminti nu accepta asta pentru ca li se pare dezonorant.

| Joker1958 a răspuns:

In ziua de azi nu mai e ceva iesit din comun si eu sincer as fi dispus sa-i fac ei daca mi-ar cere si/sau mi-ar face si ea(nu mi se pare ceva scarbos thinking plus ca am mai avut parte de asa ceva) big grin

| DyNo a răspuns:

Pentru ca nu este sex. Te rog sa te uiti in gura ta, si sa-mi spui daca ai organe sexuale in gura. Nu ai, deci nu este sex, dar hai...
Unor fete li se pare foarte scarbos, chiar si mie, nu mi-as pune niciodata partenera sa faca asa ceva...
Cred ca intrebarea asta ai pus-o cand erai foarte excitata si ai confundat dragostea cu atractia fizica/ atractia sexuala.

| Annnnnnnnna explică (pentru DyNo):

Dar atractia fizica/sexuala, e ceva rau?

| DyNo a răspuns (pentru Annnnnnnnna):

Nu poti sa imparti o intreaga viata cu cineva doar daca esti atras fizic de el, trebuie sa impartasiti o dragoste platonica, NU carnala.

| AlxMihai a răspuns (pentru DyNo):

Uita-te in gura la tine si vezi cate bacterii ai acolo laughing), gura este pe langa anus cea mai murdara parte din corp. Si pun pariu ca nu ti-ai pune partenera sa faca asa ceva din cauza ca dupa ce o vei saruta iti va fi scarba laughing). Eu iti zic incerca si tu la partenera si ea la tine si vei vedea ca e mult mai bine decat sai faci ei sex anal laughing)), te vei simti mult mai bine si tu si ea fara dureri laughing in plus stii ca sperma ajuta la curatarea stomaculuihee hee) salut si numai bine

| neutrino a răspuns:

Daca iti place tie e ok. Nu orice-ti place tie trebuie sa placa tuturor. Gusturile nu se discuta.

| TreiSurori a răspuns:

Pentru ca in 1800 si ceva femeile care faceau sex oral barbatilor erau considerate CURVE, TARFE, PANARAME.
Pe atunci iubirea era classica, faceau dragoste nu sex ca in ziua de astazi.

| bogdan72 a răspuns:

Majoritatea care raspund cu "ii dau doua palme" sau "ii dau papucii instant" fie au prejudecati, fie au o experienta sexuala foarte mica. E relativ normal la varste fragede (chiar daca au 20 de ani, in unele privinte au ramas in urma) sa ti se para o chestie scarboasa. Si eu ca baiat, cand am aflat printr-a doua despre cum se face sex mi s-a parut scarbos. Odata ce cresti apar hormonii care iti schimba radical gandirea pentru ca incepi sa asociezi sexul cu placerea si te excita uneori numai gandul.

Din fetele care fac si le cunosc unele spun ca le place sa il vada cum tipa de placere, unora li s-a facut cunnilingus, au avut orgasme pe masura si au impresia ca ar fi egoiste doar sa li se faca si ele sa nu faca deloc.

Prin excludere, cele care refuza total ideea, fie nu asociaza sexul cu placerea (ori pentru ca nu au orgasm, ori pentru ca nu li s-a facut cunnilingus), fie au impresia ca vor fi vazute ca curve daca fac, fie pentru ca au ramas la mentalitatea de acum cativa ani (in care le era scarba de cam tot ce nu intra in conceptul de "a face dragoste"). Bineinteles, e si treba cu fete cuminti si fete "obraznice" care fac sex din placere si nu le stau prea multe in cale cand li se face de...hee hee.

| And_8765 a răspuns:

Pentru ca unor fete li se pare scarbos

| Andreutza2995 a răspuns:

Buna..pentru unii e scarbos si nu pot face asta, plus ca sunt n moduri de a te simti foarte bine...