| BiaBianca33 a întrebat:

De ce persoanele (baieti/fete) care sunt atrase de acelasi sex, sunt excluse si priviti ca ultimii oamenii de pe pamant? in general multa batjocura. cu ce deranjeaza?
Opinile voastre big grin? straight face

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Fiindcă unii oameni sunt prea limitaţi ca să accepte şi ceva diferit de ei.

| BiaBianca33 explică (pentru Paulla):

Corect, un raspuns in conformitatea cu realitatea! mersi.

5 răspunsuri:
| danifx2 a răspuns:

Pentru ca sunt handicapati... daca as fi gay m-as sinucide...(sunt homofob)

| Felys a răspuns:

Pentru ca ies din tipare, sunt diferiti si cei din jur ii percep ca atare

| BiaBianca33 explică (pentru Felys):

Diferiti? nu cred ca au nimic ciudat pe fata.

| Labyrinth a răspuns:

Opinia mea e că homofobia este o boală. Nu înţeleg de ce să-ţi pese atât de mult şi să te intereseze aşa mult cu cine face sex cineva. E penibil, ai şi un exemplu de handicap major la domnul danifx2. Adică, ce-ţi pasă ţie ce face ăla sau aia? Tot om este. Eu sunt bisexual şi nu-mi pasă de ce zice nimeni fiindcă e dreptul meu să fac ce vreau eu cu condiţia să nu deranjez pe cineva. Dacă pe ei îi deranjează ce fac în intimitatea mea nu e problema mea ci a lor.