| realistul01 a întrebat:

De ce va iubiti prietena? Sa vedem cel mai frumos raspuns

Răspuns Câştigător
| Pitagora a răspuns:

Nu gasesc cuvinte sa descriu iubirea fata de ea

12 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Pot să răspund şi eu, dacă sunt fată? Să spun de ce îl iubesc pe el?

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru realistul01):

Mulţumesc frumos pentru faptul că îmi laşi spaţiu să spun şi eu ce gândesc. Apreciez asta.Acum,răspunsul meu...Eu îl iubesc pe el, deşi nu merită. Simt atâta afecţiune pentru el, încât îi cer iertare şi dacă nu e vina mea, doar să fie totul bine.El greşeşte mult cu mine. Dacă îi spun ce gândesc, pentru el sună ca un reproş. Vine la mine doar dacă îl rog eu.Se paortă urât.Dar...eu îl iubesc pentru cum se poartă atunci când e cu mine. Când mă îmbrăţişează, îmi pierd toate cuvintele.Am acel sentiment de protecţie şi siguranţă.Ca şi cum nici un rău nu m-ar putea atinge.Atunci,simt că e lângă mine cu tot sufletul. Poate doar mi se pare şi văd lucrurile aşa pentru că îl iubesc. Poate oricine care soseşte cu o părere din exterior ar spune că nu e adevărat şi că el e special doar în ochii mei.Un singur lucru pot să spun. Dacă nu l-aş fi iubit, aş fi plecat de mult.Dar aici e foarte multă încărcătură emoţională. Cert e că trebuie să renunţ la el, oricâte sentimente aş avea.Pentru că el nu îmi răspunde cu aceeaşi afecţiune ce o ofer.E greu,dar o să reuşesc.Mi-am pus în el încrederea,speranţele,tot ce e mai frumos pentru ca el să le risipească într-o clipă de nepăsare?! Aş fi vrut ca el să vadă, sau mai bine spus să simtă afecţiunea mea, să mă înţeleagă şi să ne fie bine, dar împreună, nu separat.Acum eu trebuie să plec uşor de lângă el, pentru că nu aici e locul meu.Şi să merg mai departe. Poate cândva îşi va aminti de fata inocentă ce îi zâmbea mereu cu ochii înlăcrimaţi, aşteptând o îmbrăţişare.Sau poate nu.Ce ştiu sigur e că acum trebuie să plec.Am vrut doar să îl văd fericit,să îl văd mereu zâmbind,dar poate nu sunt eu fata pe care o aşteaptă, poate nu sunt eu fata ce îl poate face fericit. Piesa s-a terminat, rolul a luat sfârşit, se trage cortina, biletul e plătit.

| realistul01 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Nu te supara, dar prietenul tau e un mare fraier. are asa o fata linga el si da cu piciorul in ea, eu te-as pretui

| Dyanita a răspuns:

Am trecut si prin bune si prin rele cu ea. Pot discuta orice si ne ajutam reciproc in orice situatie. Asta conteaza cel mai mult sa fie alaturi de tine in orice situatie

| luniii a răspuns:

Iubirea nu se poate explica in cuvinte, este un sentiment inedit, puternic care il simtim inauntrul nostru. Cand iubesti pe cineva nu ai motive sa il iubesti, pur si simplu simti asta inauntrul tau. Acea "iubire"cu motive nu se mai poate numi iubire.

| Grimmjow69 a răspuns:

Scoate ce e mai bun din mine.
Sunt fericit cu ea.
M-a invatat ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit.
Pot sa fiu haios sau sa fac pe clovnul cand sunt cu ea pentru ca stiu sigur ca dragostea ei pentru mine nu se schimba.
Zambetul ei imi este suficient ca sa-mi insenineze si cele mai triste zile.
Cand sunt in bratele ei, simt ca acolo imi este locul si nu mai vreau sa plec niciodata.
Uit de toate probleme din lume cand sunt cu ea.
E singura care ma poate face sa rad atunci cand sunt trist.
Trec cu usurinta peste orice problema pentru ca stiu ca e mereu alaturi de mine si ma sustine.

| Ajutatorool a răspuns:

Ca are tatele mari.

| Yhugato a răspuns:

Asta nu se poate spune, este un sentiment puternic specific greu de explicatwinking

| alexandru112211 a răspuns:

Am scris cat am putut, dar TPU mi-a zis ca nu mai am spatiu pentru caractere sad

| Achtor a răspuns:

Eu il iubesc pentru ca nu a venit la mine si mi-a spus langa mine totul va fi ca in poveste ci pentru ca mi-a spus ca orice s-ar intampla imi va fi alaturi.

| agent001subacoperire a răspuns:

Ca-mi place cum Tipa la Orgasm laughing
Glumesc O Fata te face sa te simnti cel mai Iubit om de pe pamant bafta!