| anonim_4396 a întrebat:

Deci...Am o fata in clasa pe care o plac si care cred ca ma place! Cum as putea sa-i arat acestei fete ca o plac, dar asa...Discret...Nu sa-i zic in fata sau sa-i cumpar flori sau ceva de genul asta! Cum i-as putea face avansuri?
FUNDA pentru raspunsul cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| Yves_Olgutza_1984 a răspuns:

Pai in primul rind sa-i acorzi mai multa atentie ei, decit altor colege, sa o privesti, sa incerci sa te aproprii de ea cit mai des, motive: "ti-ai facut tema? ma ajuti si pe mine aici? sau nu-ti amintesti ce tema avem la geografie?" sa incerci sa-i zimbesti cit mai des, sa fii mereu dragut cu ea si atent, sa incerci sa discuti cit mai des cu ea, daca ea tot te place atunci, vei afla prin modul in care iti vorbeste, sau in care te priveste...succes...

6 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Pai trebuie sa-i zambesti! Sa-i dovedesti ca esti interesat de ea!
Sa-i zambesti!
Sa o tachinezi!
Sa stai cat mai mult in prezenta ei!
Sa-i faci complimente!
Si cam atat, deocamdata. Trebuie sa astepti semne si din partea ei ca sa treci la urmatorul nivel.
Succes!

| Azµre a răspuns:

Să socializezi cu ea să o scoți afară, cum vrei tu să o agăți dacă nu vorbești cu ea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa incepem cu statul in banca,te muti la ea in banca,va ajutati la teme, in doi puteti juca niste jocuri (fripta, o gadili etc), sau cu toata clasa jucati sticluta si va puneti diferite cerinte, poate o sa ai nosocul si o sa si saruti smug
Succes!

| alexandraplay a răspuns:

Pai interactioneaza cu ea prin limbajul trupului adica sa stai langa ea sa te uitiala ea insistent atragandui privirea sa ii iei mereu apararea adica sa ii acorizi mai multa atenti decat celorlalte sau cauta pe net limbajul trupului

| becka133 a răspuns:

Buna! happy Pai. fetelor le place sa te uiti in felul ala la ele. stii tu smug Sa vorbesti frumos. si fetele se simt ff bine cand li se iau apararea si simt nevoia sa fie protejate. sa ii zambesti. fetelor le mai place sa fie intrebate cum se simt sau daca sunt suparate. intreab'o si incearca sa o asculti. poate chiar sa o ajuti. mai stai pe langa ea dar nici sa o sufoci. iesiti in grup la un suc o chestiee. ceva.aa. si cel mai important. fii tu. nu incerca sa pari ceea ce nu esti pentru ca vei da gres. si eu am facut asta. si nu a fost bine deloc. succes :* happy

| Z6 a răspuns:

Ar fi dragut sa-i spui printr-un biletel.
Simplu : ''Te plac, ghiceste cine sunt '' fa un fel de joculet. iar intr-o pauza intreab-o daca i-a placut biletelul.
Daca nu o bagi in seama. n-ai cum sa-i dai de inteles!