| VrRos68 a întrebat:

Deseori când mă plimb pe stradă ies și un cu gândul ca poate intr-o zi o sa am și eu o iubita, sa ating și eu o fată cu un deget măcar, nici nu știu ce e aia femei sau dacă e om ca și noi.
Trec de 20 ani și nici măcar o vorbă n-am schimbat cu o fata.
Aveam în gând de multe ori să vorbesc prima dată in viață cu o fată dar nu stiu nimic din ce ar trebui să fac, când să mă apropii de o fată să o abordez, imediat am virat la stânga sau la dreapta imi tremură totul pe mine si par penibil, fetele uitându-se la mine și cam atât.
Sunt virgin și am peste 20 ani dar nu am primit nici un sfat bun de la cineva care si-a făcut o relație,toți se gândesc numai la ei.
Cred ca prima dată când voi aborda o fată,dacă o voi face măcar o data în viață asta, cel mai probabil o sa mor de inimă.Nu am nici un fel de experiență,văd atâtea fete,imi place de toate și nu pot sa le cer nici un Instagram măcar,iar după nu le mai vad niciodată și iarăși rămân cu un gust amar mult timp.
Poate doar dacă m-ar aborda o fată aș putea fi mai liniștit,dar de unde,egalitatea dintre sexe nu există.
Tot ce fac eu e doar ca ma plimb și merg acasă cu un gust amar văzând atâtea cupluri,fete frumoase care stau cu grași bărboși doar pentru că ăia au știut cum sa le abordeze prima data,iar acum profita de ele mult și bine,iar ele sunt fericite de vrăjeală lor gândită.
Fetelor, nu mai fiți asa proaste vorbiți cu noi ăștia mai timizi care nu avem tupeul necesar să ne batem joc de voi.
La partea cu aspectul fizic,sunt alb,am pielea fina, sunt inalt, slăbuț și atletic.

14 răspunsuri:
| anonimuIl a răspuns:

Ai scris asta - La partea cu aspectul fizic, sunt alb, am pielea fina, sunt inalt, slăbuț și atletic.
Nu îți lipsește nimic ca să te culci cu una acasă la tine când ești singur acasă.
Atât au și mulți din cei de 20 de ani pe care îi vezi cu femei.
Nu au nici bani nici vile nici avioane la 20 de ani.
Au exact ce ai și tu și ai scris - La partea cu aspectul fizic, sunt alb, am pielea fina, sunt inalt, slăbuț și atletic.

| VrRos68 explică (pentru anonimuIl):

Degeaba suntem frumos, fetele tot la aia urâți se uita ca să nu le înșele.

| anonimuIl a răspuns (pentru VrRos68):

Nu e adevărat. Azi la tineri le lipsește locul unde să cunoască pe alții ca ei.

| anonimuIl a răspuns (pentru VrRos68):

Fetele pe care le vezi tu cu ăia NU sunt pentru tine.

| VrRos68 explică (pentru anonimuIl):

Cel mai nașpa e că ne-am învățat cu virtualul și femeile vor abordate pe stradă, iar telefonul ne distrage atenția din a mai trăii real.

| Danny28 a răspuns (pentru VrRos68):

De cand vor fetele abordate pe strada? Ce gluma buna. Unde ai vazut asa ceva?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru VrRos68):

Nu e adevarat, nu se uita la aia urati, nu stiu de unde ai scos-o pe asta, ca la mine nu se prea uita(doar rara asa, si tot o dau im bara).Ele stau cu aia urati si grasi pentru bani, nu pentru ca au ei carisma sau mai stiu eu ce aberatie, ca daca e sa te placa, trebuie sa te comporti normal! Daca nu te plac, nu te plac pur si simplu, nu prea ai ce sa faci!

| MihaiSpeedster a răspuns:

Fă-ți conturi pe situri de matrimoniale. Nu îți pune sufletul pe tavă în descrierea din profil, fii mai misterios pentru început. Încearcă să contactezi fete, prin mesaje private. Fiind timid, te ajută comunicarea scrisă. Un eventual răspuns pozitiv ajută să îți construiești încrederea de sine. Vorbește mult cu fetele, Baftă! treci la apeluri video sau întâlniri tete-a-tete doar când te simți confortabil, dar nu o lungi nici prea mult.

| Willis a răspuns:

Totul ține de tine.
Trebuie să faci prima mișcare să vorbești cu o ea.
On line, pentru început, apoi vă întâlniți și te stăpânești emoțional...
Doar nu mergi la injecție...
Poți vorbi cu ea, exact ca și cu un băiat, dar ușor adaptat pentru dialogul cu o fată.
E mai mult de scris.
Dar ai prins ideea.

| FrankRibery a răspuns:

laughing asteapta ma mult si bine sa te abordeze vreo gagie, in felul asta mori singur.
nu au vina femeile ca barbatii sunt incapabili sa se bage in seama cu ele, disperarea duce fix la inevitabil, e cam game over pentru tine pana nu iti schimbi perspectiva asupra vietii.
Grasii aia, cum ii vezi tu, nu sunt pampalai, e o diferenta si e fix aia ce face diferenta dintre aia ce isi plang de mila si se vaita ca niste virgine si de barbatii adevarati.
Femeilor le plac tipii caristmatici si asta nu e un secret, cauta pe una mai ciudata ca tine si fa-o sa radawinking

| VrRos68 explică (pentru FrankRibery):

Au vina foarte mare, căci dacă se uita la tine și e atrasa de tine și tu nu, ea poate sa ceara măcar un insta, nu sunt ele prințese ca să aibă totul pe tavă.

| VrRos68 explică (pentru FrankRibery):

Indiferent că îmi va fi greu sa abordez o fata frumoasa, nivelul nu o să îl scad doar ca să capăt experienta, căci nu sunt obsedat de femei, doar ma simt trist căci femeile sunt prostuțe și nu sunt selective, ele arătând extrem de bine dar nu pot rezista fără jucărie și își cauta hăndrălău imediat, fără a studia teritoriul. Doar ele nu au nevoie de ****, că ele se respectă. laughing

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru FrankRibery):

Conașule, omu’ a venit să ceară un sfat, nu critică.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru FrankRibery):

Vreo gagie sau vreo stafie?