| ynacuf a întrebat:

Este poibil ca dupa ce nu am mai luat anticonceptionale sa am ameteli? si sa imi intarzie menstruatia? help me plshappy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este absolut normal, organismul nu mai este dopat cu hormoni și își reia singur activitatea hormonală.
Pa, pa.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Probabil pentru ca poate corpul tau sa obisnuit cu ele si iti venea ciclu regulat si dintr-o data ti-a intarziat.mai bine sa fi sigura du-te la un ginecolog

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

De ex eu iau anticonceptionale ca sa imi vina ciclu corpul tau sa invatat cu ele si dintr-o data intreruptand e greu sa iti mai vina fara a le lua

| emilia21 a răspuns:

Stai linistita, ca e normal, o sa-ti vina si ciclul, asta in cazul daca nu ai avut vreo relatie sexuala neprotejata. Dar ai putea consulta un doctor ginecolog daca vezi ca nu apare ciclul.

| ina88 a răspuns:

Sa-ti intarzie menstruatia. DA. In general anticonceptionale o regleaza, iar daca te lasi de ele, e posibil sa nu-ti mai vina regulat.

| djsatanaa a răspuns:

Probabil da