| tonyc7 a întrebat:

Exista riscul sau posibilitatea ca daca barbatul unei femei imbatraneste (albeste la par) si face burta, se ingrasa (devine chiar obez), iar femeia lui se mentine in continuare tanara si frumoasa (fiind si mai mica de varsta ca el), aceasta incetul cu incetul devine mult mai interesata de alt barbat, mai frumos si mai inteligent decat sotul ei?

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei NU se intampla asta in cazul majoritatii femeilor (casniciilor) Exemplul concret in reprezinta Viorel si Oana Lis.

| tonyc7 explică (pentru corbulalbrosu):

Oana Lis nu e o femeie frumoasa, deci nu poate fi considerat exemplu.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cu acest exemplu ai dat-o in bara. Pai ea sta cu Lis pentru bani. Am cunoscut asemenea familie in care el zicea ca singura pretentie o are sa stea cu el, sa-l spele si sa-i faca de mancare.

| Drimmero a răspuns:

Da, se poate si invers. Fizicul conteaza foarte mult intr-o relatie, atractia fizica este un factor important contrar opiniilor celor care cred in basme cu zane, printi pe cai albi. Femeia in majoritatea cazurilor imbatraneste mai nasol decat barbatii, mai devreme, la randul ei poate pati acelasi lucru, sa fie inselata pentru alta mai tanara si mai misto, dar exista cazuri si cazuri. Pana la urma sunt lucruri absolut normale ca dupa o varsta daca nici nu ai grija de tine si nici genetica nu te ajuta sa ajungi cu ditamai burta, cu chelie ori par alb, imbatranirea fizica care e fireasca 100% dupa ce inaintezi in varsta. Fizicul impreuna cu alti factori pot duce la inselat sau despartiri, nu e exclus asta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca nu exista a treia faza a iubirii - respectul reciproc - sau femeia are nevoie de ceva ce nu poate obtine de la sot o perioada mai lunga, DA, exista. Dar... pentru asta s-a inventat "meseria" de amant.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Crezi ca Viorel Lis a satisfacut-o SEXUAL pe Oana in ultimii 10-15 ani? Eu sunt absolut convins ca NU a putut efectiv din cauza varstei si a bolilor de care sufera.
Si cu toate astea nimeni nu a facut macar o singura remarca in privinta faptului ca sotia Oana s-ar fi intalnit cu alti barbati!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar cu alte femei?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Daca esti/stii sigur ca este lesbiana, spune si cu cine se iubeste. Nu o lasa in coada de peste. laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu stiu, intrebam doar.
Stii cate feluri de neveste sunt? Trei. Pe cele pe care le poti tine cu p..., pe cele pe care le poti tine cu bani si pe cele pe care nu le poti tine nici cu una, nici cu alta.

| Emma30555 a răspuns:

Important este ca fiecare sa încerce sa se mențină. Dragostea unei femei de obicei nu e condiționată de aspectul fizic, după mulți ani nici nu mai observa neapărat ceea ce pentru alții e vizibil fiindcă atunci când te obisnuiesti foarte mult cu o persoana nu o mai vezi cu ochii unui străin o vezi pur și simplu cu inima. Insa sunt și cupluri care pe parcursul anilor pot ajunge sa nu se mai iubească la fel iar aspectul sa ajungă sa conteze fiindcă un om care nu se mai menține își poate pierde încrederea, poate sa devina gelos, se poate schimba și la comportament și de aici pot apărea rupturi în relație

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista astfel de cazuri, îl înșală si dacă nu devine obez și cu par cărunt. Bărbatul poate caranti din cauze genetice sau a stilului de viata ( stres, soc emotional ) și desigur sa devina obez poate deveni din cauza unei vieți sedentare, lipsa de mișcare, unele boli moștenite sau din cauza alimentației neadecvate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce spui tu este comun, pe la 40 in sus multe cupluri ajung in situatia asta. Nimeni nu poate spune DA SA NU, riscul normal ca exista. In special cand intervine si criza varstei a 2-a.

| Whitesnake99 a răspuns:

Asta cu imbatranirea barbatului e de secolul 20, in niciun caz de 21. E era in care putem altera foarte mult si foarte usor cum arata corpurile noastre daca ne dam interesul.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Atata timp cat cei doi se iubesc, niciodata nu se va intampla asta.