| RAY a întrebat:

Fetele nu simt nevoia de a face sex? de ce vor relatii si nu aventurii?

Răspuns Câştigător
| EUBMV89 a răspuns:

Heiiii... STOP. Nu toate femeile sunt la fel. Eu spre exemplu mi-am intretinut fostul iubit timp de 6 luni el nu muncea si lucram doar eu la un magazin de ce generalizati. Asta inseamna ca daca eu dupa tot ceea ce am facut pentru el, l-am prins cu alta in patul in care ne culcam amandoi toti sunteti niste curvari si nu stiti sa apreciati sau sa iubiti o femeie? Deci revin, nu generalizati. Pentru faptul ca nu ati gasit persoana potrivita asta nu inseamna ca toate sunt la fel ca cele care le ati avut voi. Eu am inceput sa lucrez de la 16 ani (in octombrie fac 23) pentru ca mama nu ne putea intretine pe mine si pe fratele meu singura, am lucrat in camp la capsuni, la portocale, la masline, la salata, etc... la fel am lucrat si la bucatarie intr-un restaurant, la spalat vase, de ospatar, de vanzatoare la un magazin si in momentul de fat lucrez tot in camp. Mama este divortata de cand eu aveam 14 ani insa niciodata nu s-a culcat cu unul ca sa ne dea de mancare, au fost zile cand nu am avut ce manca insa ea nu si-a pierdut dignitatea. Asa ca va rog frumos nu bagati toate fetele sau femeile in aceeasi oala.

31 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oamenii demni si normali au mintea si sufletul mai puternice decat vintrele. Nici un om adevarat nu simte nevoia de sex, ci numai de dragoste. Un barbat adevarat face dragoste numai cu femei pe care le iubeste. O femeie adevarata face dragoste numai cu barbati pe care ii iubeste. Aventurile sunt pentru barbati fraieri si prostituate. Restul au relatii bazate pe sentimente.

| RAY explică (pentru Brigaela):

Citeste teoria evolutiei chiar te rog sa intelegeti ca sexul este o nevoie de milioane de ani de fapt, masculul are o nevoie sexuala mai puternica din cauza hormonilor sexuali nu sunt de acord cu tine sexul este o nevoie

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Da, dar daca ai destula minte, o poti controla. Si nevoia de iubire este o nevoie. E adevarat ca animalele si oamenii cu coeficient foarte mic de inteligenta nu reusesc sa-si controleze pornirile atavice, dar oamenii normali si demni pot. E adevarat insa ca si demnitatea este un ideal de neatins de unii si atunci isi ascund slabiciunea si micimea asemanandu-se cu masculii speciilor inferioare. Faptul ca esti om si ai inteligenta cea mai mare dintre animalele ar trebui sa te faca superior masculului altor specii, daca nu te face, atunci este doar vina ta, nu este normalul.

| RAY explică (pentru Brigaela):

Nu suntem superiori lor suntem maimute, daca 2 parteneri vor sa faca sex ce rau fac? tu esti pocaita?

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt pocaita, sunt crestin ortodoxa, am o viata sexuala foarte buna, dar cu barbatul pe care il iubesc. Atat eu cat si el am mai avut parteneri sexuali inainte de a ne cunoaste, dar niciodata nu m-am culcat cu un barbat pe care nu-l iubeam (m-am culcat cu 2 barbati in viata mea) si nici el nu s-a culcat cu femei pe care nu le iubea. Suntem mandri de trecutul nostru, ni-l putem asuma si nu ne rusinam. Daca doi parteneri vor sa faca sex pur si simplu nu e nimic rau, atata timp cat sunt majori. Este doar umilitor pentru amandoi, ca nu sunt in stare sa faca dragoste, doar sex. Unii oameni nu au multa demintate, sunt invatati cu umilintele si isi gasesc tot felul de pansamente pentru constinta pentru a-si pansa umilintele. Dar altii au coloana vertebrala, traiesc demn si nu inghit umilinte si traitul in genunchi.
Eu ma consider superioara maimutelor, imi este mila de un om care este atat de umil incat se crede egal unor animale inferioare. N-as putea, recunosc, sa traiesc asa, pentru mine e o mare mandrie ca sunt om. Poate tu ai avut o viata grea in care mereu ti s-a spus ca nu faci doi bani si ai ajuns sa crezi asta, ca esti inferior, egal cu animalele si locul tau este in genunchi, cu privirea plecata. Dar nu este asa. Sta doar in puterea ta sa te ridici in picioare, sa privesti inainte si sa spui: eu sunt om, sunt puternic si demn, nu sunt un animal de povara. ma comport ca un om si vreau sa fiu tratat ca un om demn, nu ca un caine demn de mila. Si atata timp cat te comporti corect si demn, lumea te va trata ca pe un am, nu ca pe un animal pe care il pui la punct cu batul si il tii in zgarda.

| RAY explică (pentru Brigaela):

O fata de 16 ani ce relatie serioasa poate avea? sau un baiat eu spun ca sa cunosti mai multi partenerii /partenere pana gasesti partenerul dorit, in plus multi spun ca vor relatii serioase

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Din punct de vedere medical, varsta minima la care o femeie isi poate incepe viata sexuala este 17 ani si jumatate. Inceperea vietii sexuale mai precoce creste de 9-10 ori riscul de cancer de col, de aceea nici o femeie normala, care tine la sanatatea ei, care vrea o viata normala, copii, familie, nu isi incepe viata sexuala mai devreme. Femeile care isi incep viata sexuala la 16 ani vor ramane toata viata dependenete de ginecolog si au 90% sanse sa-si piarda colul devreme sau chiar viata pana la 40 de ani. Daca gasesti o femeie de 16 ani care se gandeste macar sa-si inceapa viata sexuala, sa fugi de ea ca are probleme grave de educatie sau discernamant, n-ai vrea sa ai de-a face cu o asemenea persoana.
Sigur ca pana ajungi la partenerul dorit cunosti mai multi parteneri/partenere, dar nu te culci cu ei/ele, evident. Trebuie sa fii prea umil sa te culci cu cineva despre care nu crezi ca este partenerul dorit, practic este un fel de prostitutie, care te coboara pe scara sociala si te face sa nu mai poti uita in oglinda. Iesi cu o femeie cateva luni, daca nu este partenera potrivita, va despartiti cu mult timp inainte de a ajunge in pat. Doar cand esti foarte sigur ca ai setimente pentru persoana respectiva, ca este ce-ti doresti si ca o iubesti, faceti dragoste. Cel putin asa fac oamenii normali, adevarati. Restul practic nu conteaza, sunt o masa de oameni umili, ignoranti, care se considera egal cu animalele si pe care nu ii baga niemni in seama, societatea ii marginalizeaza si ii calca in picioare. Depinde doar de tine sa fii altfel, trebuie sa vrei, sa respingi anturajul de joasa speta si sa vrei sa fii mai bun si mai puternic. Fiindca daca te complaci in inferioritate, intr-un anturaj care te invata ca este normal sa fii slab si prost, acolo ramai.

| RxTx a răspuns:

Am 30 ani
am avut in medie 3 femei / an care au stat in medie cu mine 3 luni
cea mai lunga relatie a fost de 3 ani cu o singura femeie.

Si femeile vor sex mai mult de cat barbatii.
doar ca ele sunt mai discrete si nu se lauda cu asta.
si au stiut sa ii prostesca in miile de ani pe barbati sa creda ca daca se culca cu ei
vai ce mare favor le-a facut
asa ca ei le sunt datori
sa le sponsorizeze
inca din epoca de piatra
apoi au influentat si biblia sa scrie ca ele sunt "un vas slab" asa ca barbatii trebuie sa la sustina.
In relitate multe dintre femei sunt incapabile sa isi castige propria lor existenta prin cultura abilitatile si lucrurile pe care le-au dobandit in viata.
asa ca dau si ele ce au la schimb pentru supravietuire.
Intr-un fel pana la acesta vasta am incercat sa gasesc o femeie care doamne fereste in cazul in care nu mai am eu job timp de 5 luni si mai avem si vreun copil sau 2, sa fie capabila sa sustina o familie. dar am ajuns la concluzia ca femeile in general consuma mult mai mult de cat castiga. ele se bazeaza pe faptul ca ori cum barbatii vor sa faca sex asa ca o sa gasesca un prost care sa bage bani cu p in fundul lor

| RAY explică (pentru RxTx):

Sunt profitoare/vor totul pe tava sa stii ca isi dau dreptate si eu am observat asta, multe cauta un bogatas adica sa aiba totul pe tava nu sa porneasca de la zero cu un barbat, daca de la prima intarnire te intraba cu ce te ocupi isi dai seama ce materialiste sunt

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru EUBMV89):

Semeni cu soramea si ea a intrtinut pe unu 2 ani de aia te si cred

| anonim_4396 a răspuns (pentru RxTx):

Daca nu ai intalnit tu femeia care sa intretina si casa si copilul asta nu inseamna ca nu exista. Sunt inca foarte multe femei care fac acest lucru si fara sa isi vanda trupul. Ceea ce scoti tu in evidenta este ca in general femeia nu face decat sa isi puna fundul la bataie si gata obtine ce vrea. Ei bine sunt si femei care fac acest lucru dar nu e un fapt general. Si daca se intampla asta, se intampla tot din vina barbatilor care au ceva deficiente in gandire. Nu e destul de clar ca daca voi nu ati mai plati femeia ar disparea si prostitutia (in forma directa sau indirecta)? Daca acum mii de ani femeia a influentat bibilia cu ideea ca ele ar fi "un vas slab" asa incat barbatii ar trebui sa le intretina iar acest aspect s-a implementat in mentalitatea oamenilor, cine nu va lasat pe voi barbatii de-a lungul timpului sa va revizuiti aceasta mentalitate? Cine va pune sa intretineti femei sau sa le platiti pentru sex? Daca ati alerga mai mult dupa inteligenta si nu doar dupa fund, sani si alte aspecte legate de trup atunci nu ar mai trebui sa le intretineti. Una peste alta o faceti de bunavoie si nu vad ce rost are sa va plangeti de mila.

| Analytical a răspuns (pentru EUBMV89):

Serios. De ce funda? Esti in totala opozitie cu ceea ce a cerut el. Oricum, nu e treaba mea. Putini fac diferenta, m-am convins.

| RAY explică (pentru Analytical):

I-am dat fundita pentru ca am dialogat cu ea si am ajuns la o concluzie. vrei si tu?

| Analytical a răspuns (pentru RAY):

Nu multumesc. Nu cersesc asa ceva, si nici nu ma incalzeste. Mi totuna ca mi se da sau nu. La fel si parerea ta, de ce i-ai dat sau nu. Mi-am zis parerea doar, in urma raspunsului ei, care era cam pe alta arie. Dupa cum spuneam, putin imi pasa.

| RAY explică (pentru Analytical):

Ana nu era pe alta arie draga pur si simplu eu spuneam ca pana la o anumita varsta ai nevoie de experiente

| EUBMV89 a răspuns (pentru Analytical):

Ce vina am eu? Pur si simplu mi-am spus opinia. nu am facut nimic altceva.

| EUBMV89 a răspuns (pentru RxTx):

Heiiii... STOP. Nu toate femeile sunt la fel. Eu spre exemplu mi-am intretinut fostul iubit timp de 6 luni el nu muncea si lucram doar eu la un magazin de ce generalizati. Asta inseamna ca daca eu dupa tot ceea ce am facut pentru el, l-am prins cu alta in patul in care ne culcam amandoi toti sunteti niste curvari si nu stiti sa apreciati sau sa iubiti o femeie? Deci revin, nu generalizati. Pentru faptul ca nu ati gasit persoana potrivita asta nu inseamna ca toate sunt la fel ca cele care le ati avut voi. Eu am inceput sa lucrez de la 16 ani (in octombrie fac 23) pentru ca mama nu ne putea intretine pe mine si pe fratele meu singura, am lucrat in camp la capsuni, la portocale, la masline, la salata, etc... la fel am lucrat si la bucatarie intr-un restaurant, la spalat vase, de ospatar, de vanzatoare la un magazin si in momentul de fat lucrez tot in camp. Mama este divortata de cand eu aveam 14 ani insa niciodata nu s-a culcat cu unul ca sa ne dea de mancare, au fost zile cand nu am avut ce manca insa ea nu si-a pierdut dignitatea. Asa ca va rog frumos nu bagati toate fetele sau femeile in aceeasi oala.

| MasterYoda a răspuns:

Nuuu, fac doar din plictiseala...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- ei nu simt nevoie de sex? ia da-i un card de credit

| EUBMV89 a răspuns:

Heiiii... STOP. Nu toate femeile sunt la fel. Eu spre exemplu mi-am intretinut fostul iubit timp de 6 luni el nu muncea si lucram doar eu la un magazin de ce generalizati. Asta inseamna ca daca eu dupa tot ceea ce am facut pentru el, l-am prins cu alta in patul in care ne culcam amandoi toti sunteti niste curvari si nu stiti sa apreciati sau sa iubiti o femeie? Deci revin, nu generalizati. Pentru faptul ca nu ati gasit persoana potrivita asta nu inseamna ca toate sunt la fel ca cele care le ati avut voi. Eu am inceput sa lucrez de la 16 ani (in octombrie fac 23) pentru ca mama nu ne putea intretine pe mine si pe fratele meu singura, am lucrat in camp la capsuni, la portocale, la masline, la salata, etc... la fel am lucrat si la bucatarie intr-un restaurant, la spalat vase, de ospatar, de vanzatoare la un magazin si in momentul de fat lucrez tot in camp. Mama este divortata de cand eu aveam 14 ani insa niciodata nu s-a culcat cu unul ca sa ne dea de mancare, au fost zile cand nu am avut ce manca insa ea nu si-a pierdut dignitatea. Asa ca va rog frumos nu bagati toate fetele sau femeile in aceeasi oala.

| RAY explică (pentru EUBMV89):

Sasi povestesc eram curios de ce trebuie sa isi faci o relatie daca vrei doar sex? m-am referit la ambele sexe, ca exemplu tu ai stat cu porcul ala l-ai si intretinut a meritat el tot ce ai facut pentru el? vreau sa spun ca sa nu te grabesti in relatii

| EUBMV89 a răspuns (pentru RAY):

Am inteles ce vroiai sa spui, eu spre exemplu nu simt nevoia de a face ''sex'' nu stiu dar am senzatia ca baieti/barbati doar asta cauta si pur si simplu imi este scarba.

| RAY explică (pentru EUBMV89):

Asta pentru ca 1 barbatii se maturiziaza mai greu
2 au hormoni sexualii mai puternici
3 frica de responsabilitati
practic se satisfac si pa ca si totii masculi (mamifere)
eu te inteleg ca ti scarba, ca baiat eu as spune in fata vrei sex ok facem dar nu as profita de ea sa-i spun ca vreau realatie cand de fapt vreau altceva
baietii de 25 de ani gandesc ca fetele de 18 ani ca sasi faci o idee
nu totii vor doar sex si aia e o nevoie care trebuie satisfacuta dar nu profitand de o persoana prin minciunii

| EUBMV89 a răspuns (pentru RAY):

Stiu ca in general barbati sunt mai imaduri m-am convins deja de asta. Sunt total de acord cu ceea ce ai spus.

| RAY explică (pentru EUBMV89):

E bine ca mai inteles, isi doresc bafta in iubire

| EUBMV89 a răspuns (pentru RAY):

Mersi la fel si tie.

| RAY explică (pentru EUBMV89):

Mai am o intrebare, daca ai simnti nevoia si siar propune cineva sa faci sex ai refuza?

| best78 a răspuns:

Ba isi doresc si inca foarte mult, insa isi doresc o siguranta si pun mai mult suflet in ceva de durata.Din aceea cauza nu vor aventuri.Vor sa simta ca sunt iubite si la randul lor daruiesc iubire.Sunt un pic mai posesive daca pot sa spun asa.