| Alexutzu995 a întrebat:

Fetelor! Rog un raspuns cat se poate de serios! Conteaza marimea organului sexual masculin in vederea intretinerii de raporturi sexuale agreate de ambele parti? Ma refer la toate tipurile de raporturi. Cum arata organul sexual masculin adecvat care sa satisfaca cerintele femeii in contextul societatii moderne? Si inca ceva, se uita fetele la testicule, le considera atrabatoare sau pentru ele sunt doar ceva care atarna? Multumesc si sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
| Bybi a răspuns:

Da, contează mărimea. Dar nu te gândi că fac referire la faptul că trebuie să fie cât mai lungi și groase ca să le fie pe plac femeilor. Din contră, un penis lung sau gros poate provoca anumite dureri unei femei, dacă vaginul ei nu este potrivit pentru acesta din punct de vedere al dimensiunii. O altă situație este cea în care penisul este prea mic pentru vaginul femeii și astfel niciunul nu este satisfăcut din punctul ăsta de vedere. Deci nu contează dacă un bărbat are un penis gros, lung, scurt sau subțire, important e să știe cum să se miște și să fie potrivit pentru locul în care este introdus.
Referitor la testicule, în general sunt considerate interesante și pot fi un punct de excitare al bărbaților, dar e posibil să existe și femei care să nu fie atrase de această parte a corpului.

| Alexutzu995 explică (pentru Bybi):

Un raspuns la obiect la toate intrebarile! Multumesc!

29 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Sărbători fericite și ție!

Unele persoane care postează așa ceva consideră că ei sunt extrem de buni în ceea ce privește mărimea și satisfacerea unei femei. Tu de ce n-ai face-o? Presupun că prietena este mulțumită.
Ca și părere, nu contează.

| Alexutzu995 explică (pentru h3r):

Punand astfel de intrebari nu inseamna in niciun caz ca ma laud. E ca atunci cand ar fi intrebati baietii daca le plac femeile cu sanii mari sau mici, lasati sau ridicati cu sfarcuri centrate sau descentrate. Statistic, nicio fata nu va avea curajul sa raspunda la intrebarea mea. E vorba de curaj si atitudine.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Alexutzu995):

Printr-un raspuns la intrebarea asta,o fata nu da neaparat dovada de curaj sau atitudine.
Pe tine te intereseaza la o fata sa aiba sanii cat mai mari,sau sa ii aiba frumosi si ridicati,sau fesele sa le aibe mari cat roata carului,sau mai mic,bine lucrat si fara celulita,la fel si cu piciaoarele.
Sunt niste chestii pe care fiecare le priveste altfel.
Pentru altii conteaza marimea,lungimea si latimea, iar altii se simt bine indiferent, pentru ca, conteaza persoana de langa ei si atunci indiferent de aceste marimi, se simt foarte bine.

| h3r a răspuns (pentru Alexutzu995):

Am spus că nu contează, cred că nu ăsta e punctul principal.
Atitudine? Îți dai seama că nu o să venim să descriem sculamentul perfect.
Contează bărbatul, preludiul și cum te aduce în extaz pe tot parcursul actului sexual.

| Alexutzu995 explică (pentru h3r):

Ai si tu dreptatea ta. Dar si calitatea burghiului conteaza nu numai viteza de rotatie sau motorul bormasinii.

| sensualus a răspuns (pentru h3r):

Mda... da trebuie sa aiba si cu ce te duce in extazlaughing

| h3r a răspuns (pentru sensualus):

Răspund pentru amândoi.

Pentru a lucra cu bormașina, e nevoie de îndrumător, nu?
Și da, să fim chit, e nevoie de un burghiu bun.
Dar fiecare burghiu își are gaura!

| Alexutzu995 explică (pentru h3r):

Incet incet vad ca incepi sa raspunzi la intrebare. happy

| Oana92 a răspuns:

Are legatura in sensul ca daca e prea mare s-ar putea sa apara dureri. In rest placerea tine de cum faci dragoste/sex nu de marimea organului cu care o faci.
La faza cu testicolele chiar nu stiu ce sa iti raspund...eu una le consider o parte a corpului.

Sarbatori fericite si tie.

| Alexutzu995 explică (pentru Oana92):

Multumesc pentru raspuns Oana!

| raluk27 a răspuns:

Pe tine te-ar interesa dimensiunea vaginului fetei cu care vrei sa te culci? Sau cum arata organul ei genital? E fix acelasi nivel de interes.

| Alexutzu995 explică (pentru raluk27):

Se pare ca nu numai pe mine m-ar interesa. Exista "the big book of pussy", "the big book of breasts" si la fel de bine exista "the big penis book". Toate au continut explicit. Daca nu ar fi existat inseamna ca nu ar fi contat deloc, forma, dimensiunea, coloritul, etc. Ale ambelor tipuri de organe. O seara frumoasa!

| raluk27 a răspuns (pentru Alexutzu995):

Acum cat de obsedat sa fii de penisuri si pussy ca sa citesti asa ceva? Mi se pare ca ar trebui ori sa n-ai ce face, ori sa fii atat de superficial, incat sa te intereseze la o persoana numai aspectul asta. Iti spun eu, asta cu marimea la barbati e bullshit. Ce stare de bine crezi ca poti avea cand ai in tine ditamai parizerul? ( scuze de expresie). Testicolele mi se par niste chestii total unutile, din perspectiva mea de fata. Nu ma ajuta la absolut nimic. Mie cel putin, mi-e scarba de tipii obsedati de propriul penis (daca e mare, e mic, e gos, cati cm). Mi se pare ca asta e singura chestie cu care ei se pot mandri. In rest, zero barat. Si in ultima instanta, e foarte neplacut sa vezi un barbat, ale carui "dotari" se vad prin haine, indiferent cu ce s-ar imbraca, si pe care le mai si scarpina non stop

| Alexutzu995 explică (pentru raluk27):

Apreciez faptul ca esti sincera. La faza cu parizerul eram pe jos. Totusi puteai sa spui salam victoria caci parizerul e net inferior. laughing

| raluk27 a răspuns (pentru Alexutzu995):

Tocmai. Iti vand un pont: ce e mult, de obicei e prost.
Si asta e general valabil.

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Am multă baterie la laptop, e prost? crying

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Da, e prost. Laptop-urilor ceva mai bune, li se consuma bateria mai repede.Sau telefoanelor.

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Nu e universal valabil. Mai dai şi de lucruri bune.

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Mai du-te prin Carrefour, Cora sau alte hypermarket-uri de genul si vezi ca tot ce e marca dubioasa, ieftin si prost e la promotie: 7 pachete la pret de 5happy

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Pfoai ce le fac la ăia, deci mie îmi dau hârtie igienică de proastă calitate?!?!

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Da, vezi sa nu te zgaraiewinking
Ps: asta daca faci parte din categoria tipilor care se sterghappy

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Am piele fină, atâta le trebuie că-i dau în judecată!

| e7d7n7 a răspuns:

E naşpa bă. E naşpa ca tu, mascul fiind să ai complexe şi întrebări de genul.

| Moora123 a răspuns:

Bai, sti cum e chestia? Orice ajuta sau orice dauneaza.

Parerea mea de baiat este ca intodeauna e mai bine sa ai decat sa nu ai.

Poti fi foarte bun in pat daca nu esti foarte bine dotat? Da. Tie mai usor daca esti? Da.

Poti fi mai atragator daca ai un fizic lucrat? Da. Poti avea o prietena frumoasa, poate cea mai frumoasa daca nu ai un fizic lucrat? Da, dar este mai greu.

Nu este o chestie alb / negru. Daca o fata te place si ai cat de cat, va merge. Dar asta nu inseamna ca nu o va incanta 20 de cm happy

Chestia cu "e prea mare", ma doare si tampenii din asta e o prostie.

Dar hai sa-ti dau un sfat...

Desi marimea conteaza mult, mai conteaza si calitatea erectiei. Ce vreau sa zic prin asta?

Daca esti sanatos, ai circulatie buna (a sangelui evident) si esti in forma, poti sa fi mult mai potent decat daca o ai de 25 de cm si esti atat de praf fizic incat nici nu se ridica happy

Deci daca ai complexe de genul... fa sport, te va ajuta.

| Alexutzu995 explică (pentru Moora123):

Imi place raspunsul tau

| Moora123 a răspuns:

PS: Acum a sa para o tampenie, dar chestia cu "e prea mare" mi se pare cea mai mare ipocrizie.

Orice fata care face sex in mod constant, are o viata activa sexual, se poate bucura de o marime mare.

Aici nu vorbesc despre o tipa care si-o trage cu jumatate din cartier. O tipa care este intr-o relatie normala si face dragoste zilnic va invata sa devina mult mai "comfortabila" incat sa nu o doara.

| AngelWhite99 a răspuns:

Pai daca dai de vreo speriata, cred ca se va bucura daca organul e mai mic, pentru ca multe fete sunt pe principiul cu cat e mai mica cu ata si durerea mai mica.Sau s-ar putea sa fie invers, totul depinde de fata, insa nu este un motiv de rusine.

| Alexutzu995 explică:

Interesanta intrebarea referitoare la testicule, daca stau sa ma gandesc mai bine! Desi ele fac parte din sistemul reproducator si intr-o mica sau mare masura pot fi considerate zone erogene, se pare ca pe femei nu le excita mai deloc....vedem nu numai in filme ci si in realitate ca unele fete se reped la masat testiculele. Vreau sa clarificam daca voi faceti asta doar pentru satisfacerea partenerului si nu va face deloc placere!