| IrinaIrinaIrina a întrebat:

Fetelor, va pare rau ca v-ati inceput viata sexuala inainte de nunta?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Care fete? Deja sunt femei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine isi mai pune problema asa in anul 2018?

| Nemessys a răspuns (pentru suntserios):

Degeaba sutem in 2018 daca unii inca au mentalitate de evul mediu.

| RAY a răspuns:

Sunt fete care oferă virginitatea in schimbul unei nunti, dar gandeste si rational, asta nu e o garantie, un act nu garanteaza nimic

| Freya1 a răspuns:

Nu,nu am de ce.

| sofisis a răspuns:

Nu, de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plâng

| BadAngel3 a răspuns:

Tot am vazut ca pui intrebari despre asta si cum iubitul tau de 20 de ani te preseaza. Fii atenta, te rog, de ceea ce iti spun aici. Te inteleg ca esti nesigura si ca nu stii ce sa faci si de altfel iti inteleg si dorinta pe care o ai de a ramane virgina pana la nunta.
In primul rand, e clar ca nu te simti pregatita. Nu o face. Doar pentru dragul lui, nu o face. Nu o face doar pentru ca probabil ai sa iti formezi o impresie cum ca daca nu infaptuiesti ceea ce el isi doreste, relatia are sa se termine. Sau pentru ca ai sa-l superi. Atata timp cat nu te simti pregatita si nu iti doresti acest lucru, nu ai de ce sa te fortezi. Ca sa fiu sincera, iubitul tau e egoist cu tine. Daca ar fi tinut la tine cu adevarat, el nu te-ar fi fortat nici-o secunda sa i te daruiesti lui. Poate trai si fara relatii intime pentru un timp, nu-ti face griji. Poate desi nu ti se pare ca te forteaza, ai spus in alta intrebare ca iti da mai mereu semne subtile. Te preseaza, dar subtil. Atunci cand iubesti pe cineva, lasi de la tine si incerci sa balansezi placerile fiecaruia si sa intelegi ceea ce il face fericit pe partener si ce nu. Si nu numai sa intelegi, dar sa si accepti.
Degeaba intrebi lumea daca au regretat ca si-au inceput deja viata sexuala, fara a fi casatoriti. Sunt unele persoane (mai rar in ziua de azi ce-i drept. Dar nu e nici-o problema, nu intelege gresit. E decizia ta, si e complet ok atata timp cat nu raneste pe nimeni. Si crede-ma, nu ranesti pe nimeni cu asta. Nici macar pe prietenul tau. Sa nu te lasi aburita/fraierita de el.) Si sunt multe persoane (cam majoritatea) care considera ca, casatoria nu influenteaza lucrurile din punctul asta de vedere mai deloc. Chiar daca sa spunem ca din 20 de oameni, 19 iti spun ca nu regreta, tu nu ai de unde stii ca tu personal nu ai sa o faci. Stii cum e chestia aia? "Better safe than sorry".
Deci in concluzie, tu nu iti doresti sa intretii relatii intime cu el. Perfect ok. Nu te forta si nici nu-l lasa sa te manipuleze. La urmatoare incercare de a sa, spune-i ferm ca te deranjeaza. Daca vezi ca, continua, nu-i pasa de ceea ce-ti doresti tu, sa stii. Daca se opreste, atunci e inregula.

Bafta.

| Issabelle6789 a răspuns:

Nu as putea niciodata in viata mea sa "fortez"un om sa ma ia de nevasta cu pretul asta.Consider ca sexul este necesar intr-o relatie.Suntem oameni. Avem necesitati.Mi-am inceput viata sexuala la 17 ani jumate si cu toate ca daca stau sa ma gandesc la faptul ca in fata lui Dumnezeu sunt o pacatoasa...nu regret.Hai sa luam si cealalta parte.Te casatoresti virgina(casatoria vine rapid, el vrea sa va casatoriti ca sa te aiba)apoi poate merge sau poate sa nu mai mearga.Ce faci? ramai singura toata viata?

| AlMaDi a răspuns:

Nu.
Doresc si mi-am dorit un barbat care sa ma iubeasca pentru ce sunt, nu pentru ce ii ofer.
Daca doresc un barbat experimentat si matur, eu nu pot ramane o copila naiba, asteptand ca el sa ma salveze.

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Sincer, nu as avea nici un regret daca mi-as incepe viata sexuala inainte de nunta pentru ca un act semnat nu reprezinta absolut nimic, sa nu crezi ca asta va garanteaza "together forever". Si in plus pentru a trece la pasul asta e nevoie de incredere maxima si iubire neconditionata. Sunt de parere ca sexul isi are locul intr-o relatie serioasa.
Sau daca ai impresia ca trebuie "sa te casatoresti in fata lui Dumnezeu inainte de asta", no comment. rolling on the floor Traieste in lumea ta in continuare, have a nice day! big grin

| IrinaIrinaIrina explică:

El zice ca prin asta ne mentinem iubirea, eu sunt de parere ca trebuie sa fiu virgina la nunta.
Credeti ca merita sa stau virgina pana o sa ma casatoresc?

| raMLesS a răspuns (pentru IrinaIrinaIrina):

Daca nu poti sa oferi sex nu te mai baga in relatie.
Nu vad logica din spatele intrebarii tale, ce legatura are nunta cu sexul? Tu crezi ca niste acte o sa faca momentul mai special sau cum? Nunta o faci mai tarziu, pe la 26, 27 de ani sau chiar mai mult, acum traieste-ti viata.
Daca esti asexuala nu te mai baga in relatii, sau gaseste-ti unul ca tine.