| anonim_4396 a întrebat:

Hai salut. In curand o sa fac cunostiinta cu bombonica prietene-i mele si m-am gandit sa cer niste sfaturi. Totusi, e prima oara, sunt sigur ca altii stiu mai bine. M-am documentat si eu asa in mare dar presupun ca cei cu experienta stiu mai bine. Astept niste raspunsuri serioase daca va rogwinking Mersiii

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te documentezi in mare si in nici un caz de pe internet. mergeti amandoi si discutati cu medicul de familie si cu un medic de planning familial. Acesta va va spune ce analize trebuie sa faceti (chiar daca sunteti amandoi virgini) si va va explica ce trebuie sa stiti despre igiena sexuala, prevenirea si tratarea infectiilor genitale, ritmul consultatiilor ginecologice ale femeii si metode de contraceptie, asa incat sa va alegeti una in deplina cunostinta de cauza. Inceperea vietii sexuale este o chestie de mare responsabilitate si se face dupa o documentare atenta si numai de la profesionisti. Poti merge la biblioteca si sa ceri cateva carti scrise de medici (de obicei, adolescentii citesc in medie 3-4 carti legate de asta inainte de a-si incepe viata sexuala, dar tu poti cere bibliotecarei mai multe, cu conditia sa verifici cu atentie ca sunt scrise de persoane cu studii in doemniu, nu de nepriceputi)

5 răspunsuri:
| FORMULADTI a răspuns:

Vezi sa nu fie ~ Ciocolata~ bombonica ceia...

| Noone4u a răspuns:

Vezi cu bomboanele poate faci diabet.

| dasdsad a răspuns:

Bine,noi stim cate ceva..eu mai multe ca ea, dar voiam sa aflu asa de cei cu experienta daca e vreun secret ce nu apare in carti sau pe net. Oricum, multumesc.

Filehost: relatia noastra e foarte stransa, noi vorbim despre asta app all day, suntem perversi si ne distram, sti? Nu e problema asta.
Anonny: Daca nu intelegi nu te bagawinking
Am vorbit asa fiindca n-am vrut sa folosesc cuvinte gen pasarica si alea aleawinking

| Filehost a răspuns:

Mai bine lasa BOMBOANA AIA impachetata...vei pastra macar relatia...

| Anonyy a răspuns:

Du-te ba ia bomboana de la magazin si lasa-ma pe mine chitro.
nu inteleg nimic din ce spui tu fat frunmos