| anonim_4396 a întrebat:

Heeei am nevoie de ajutorul vostru. Prietena mea cea mai buna este impreuna cu un tip care este bff cu crushul meu. Eu si crushul meu am inceput sa vorbim acum o zi si mi-a propus sa iesim intr-o zi toti 4. Faza este ca noi nu am vorbim niciodata f2f si eu sunt foarte timida de fel, plus ca ceilalti doi se vor saruta incontinuu si va fi cam awkward. Sfaturi? laughing) p.s. cand il vad pentru prima data ar trebui sa il iau in brate?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tocmai ai spus ca esti foarte timida, si atunci ma intreb, cum sa-l iei in brate cand il vezi prima oara?
Tu ori nu intelegi sensul cuvantului "timid" ori nu te duce capul, pentru ca asa ceva nu faci niciodata la prima intalnire!

| SG1995 a răspuns:

Hm, eu zic sa-i vorbesti prietenei tale sa te ajute, gen sa te vare in discuti, desi am o vaga banuiala ca nu trebuie sa-i ceri asta, ideea de fond e sa fii atenta, daca tipul de care iti place a acceptat o intalnire la dublu, inseamna ca exista un oarecare interes, deci cum am zis fii atenta la semne, si incearca sa intri in discutie cu el, daca aveti ceva in comun cu atat mai bine.

| OaieBlonda a răspuns (pentru SG1995):

Pai vorbim incontinuu despre un serial acum și mai avem chestii in comun, dar sper sa fie ok laughing

| SG1995 a răspuns (pentru OaieBlonda):

Perfect, daca aveti multe in comun ai mari sanse, bafta.

| PIPER23 a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci griji. E mai ok sa va vedeti toti 4 decat doar voi 2. Cel mai bine e sa il pupi pe obraz, ca asa se face cand va vedeti prima data. Vorbeste cu prietena ta in asa fel incat mereu sa aveti subiecte de discutie, si ea sa nu te lase "balta" acolo. Asa va cunoasteti si obisnuiti, iar cine stie, data viitoare iesiti in 2. Bafta!

| OaieBlonda a răspuns (pentru PIPER23):

Merciii de sfat