| Giulia97Anna a întrebat:

Iar o sa va bat la cap cu baiatul pe care il plac.Cititi intrebarile anterioare ca sa stiti mai bine.Ei bine,am incercat eu sa fac,cum s-ar spune primul pas, dar el m-a respins sad Nu am vorbit cu el niciodata in fata, doar o data pe facebook, si el nu parea interesat si m-a dat pe invizibil.Am incercat sa cunosc alti baieti ca sa-l uit, dar orice as face nu pot sa-l uit.Au fost cateva zile in care nu ma gandeam la el, dar dupa iar am inceput, pentru ca il vad zilnic la liceu la mine.Imi vine sa o i-au razna,imi vine sa-mi dau cu ceva in cap,poate daca nu eram asa timida m-as fi pus in vorba cu el, si lucrurile ar fi stat altfel sad De ce? De ce, trebuie sa fiu timida, m-am saturat.Mereu cand vedeau baietii ca sunt timida, ma lasau din prima sad M-am saturat. Vreau pe cineva care sa ma accepte asa cum sunt.Cu prietenii apropiati nu sunt timida, ba din contra, ne injuram si toate cele, dar cu cei pe care abia i-am cunoscut, si cu care nu prea vorbesc sunt mai timida.As vrea sa scap de lucrul acesta.Multi imi spun ca arat bine,sunt frumoasa,dar ma strica caracterul sad Nu stiu ce sa mai fac, lasati-mi si mie un sfat va rog, si imi cer scuze pentru greseli, dar ma grabesc.

13 răspunsuri:
| Lavii007 a răspuns:

Stiu perfect cum e, si eu am patit la fel. Eram prea timida ca sa vorbesc cu el, iar el era genul de baiat dupa care se uita toate fetele rolling eyes Mi-am facut curaj intr-un final si am vorbit cu el pe facebook, insa mai mult vorbeam eu decat el. Mi-am dat seama ca nu merita sa incerc sa il fac sa ma cunoasca, sa vada ca ne-am potrivi. Pur si simplu nu ii pasa, lua totul ca pe o joaca. Asta e. dupa un timp am inceput sa il uit, gandindu-ma ca nu e ceea ce vreau.
Ca sa nu mai fi asa timida, incearca sa te gandesti ca daca vorbesti si esti mai deschisa cu o persoana poate sa te cunoasca mai repede si lucrurile merg mai bine. Fi increzatoare in tinewinking

| Giulia97Anna explică (pentru Lavii007):

Asa am patit si eu, am vorbit cu el si mai mult am vorbit eu sad

| alinexexeexexex a răspuns:

Mie imi plac fetele timide happy

| Giulia97Anna explică (pentru alinexexeexexex):

Stiam ca mai sunt baieti care apreciaza astfel de fete, ce iti place mai exact la o fata timida?

| alinexexeexexex a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Imi place felul in care poti comunica cu ea si ca pot sa am mai multa grija de ea sa o ocrotesc laughing
Nu stiu daca m-am exprimat cum trebuie happy

| Giulia97Anna explică (pentru alinexexeexexex):

Ba da, te-ai exprimat exact cum trebuie happy Cati ani ai?

| alinexexeexexex a răspuns (pentru Giulia97Anna):

17 happy

| alinexexeexexex a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Tu cati ani ai? happy

| Giulia97Anna explică (pentru alinexexeexexex):

16 happy

| Gabriel_Edutzu_1996 a răspuns:

Buna stiu despre ce vorbesti si o prietena a avut la fel.Nu-m-ai fi timida timiditatea este un dusman rau asa eram si eu dar am prins curaj pentru baieti iti zic : Poate nu il interesai sau alte chesti fal gelos si o sa se intoarca la tine. Funda?

| Giulia97Anna explică (pentru Gabriel_Edutzu_1996):

E usor sa spui "numai fii timida", ca de fapt e foarte greu.

| andreutzaa12 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine, timida cu necunoscuti dar foarte prietenoasa cu cei pe care ii cunosc, daca il iubesti si vrei sa-l cuceresti trebuie sa fi tu, timida sau tupeista atunci cand il cunosti si vb cu el,, fi tu, atragei atentia o singura data iar apoi incearca sa-l faci sa fie interesat de caracterul tau. Dupa fa-l gelos sau gaseste un motiv pentru care esti suparata si spune-il dar cu retinere, daca o sa fie interesat de ce esti trista sigur te place, daca o sa te ignore in continuare nu are rost sa mai incerci, bafta! si nu te da batuta, atentie sa nu-l ''sufoci'' adica dai cate un impuls intr-o zi, lasa-l 2 zile apoi iar incearca sa vb cu el! bafta si scuze de greseli

| Giulia97Anna explică (pentru andreutzaa12):

Hei imi dai si mie pe privat facebook-ul tau? Vreau sa vorbim, mai ales ca am gasit o persoana la fel ca mine, sau iti dau eu facebook-ul meu, cum vrei.