| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU.Va cer un sfat.Eu stau cu un baiat, el are 18 ani, iar eu am 14.SI in fiecare zi cand scapa de la liceu vine pe la mine prin scoala.Ma cheama mereu la el si vrea sa ne pupam mereu.Si,nu zic ca nu e ceva normal,dar toti colegii si prietenii mei sunt mereu prin preajma, si nu stiu..ma simt cam ciudat.Parintii mei nu stiu, si nici nu vreau sa afle de relatie. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| cicika a răspuns:

Buna! e bine ca esti rusinoasa, si spune-i intr-un mod frumos ca de exemplu. iubitule nu e prea frumos sa ne sarutam in preajma tuturor, dar nu asa urit dar gingas spune-i si nu chiar deloc dar un pupic doua puteti sa va dati, ca doar sunteti impreuna! Funda?

15 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Nu vad ce face unu de 18 cu o fetita de 14. (in afara de sex. )

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Cu comportamentul asta cat crezi ca o sa-l mai tii langa tine?
Iti zic eu, nu prea mult.
Ce ti se pare asa anormal in faptul ca vrea sa va sarutati mereu?
Mie nimic. E normal. Aveti o relatie.
Esti micuta si nu intelegi unele lucruri.

| wolder a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti ciudat daca iubitul te saruta in fata colegilor/ prietenilor.
Daca tu crezi ca prietenii le-ar putea spune parintilor atunci nu va mai intalniti la scoala. Doar in timpul liber sa aveti timp pentru voi.
Succes!

| Azµre a răspuns:

Bun și care este problema? colegii că te vâd că te săruți cu el sau care? Fii explicită.
Oricum ești prea mică pentru un băiat de 18 ani.

| Azµre a răspuns:

Cel mai bine, mai aștepți nițel și apoi faci pe dracu în patru să îl prezinți părinților

| AndyLavy a răspuns:

Esti cam mica iar el e posibil sa vrea doar un singur lucru de la tine, probabil si de asta vrea sa va sarutati mereu, mai ales in public. mai bine ti-ai gasi unul de varsta ta. ala la 18 ani are doar "sex" in cap, m-as mira sa aiba intr-adevar sentimente pentru tine.

| Raiiiisa a răspuns:

Nu inteleg de ce tii asa de tare sa nu afle mami ta? Din moment ce vine pe la tine pe la scoala, te vad colegii poate si profesori si o data va auzi de la cineva, iar decat sa afle din alta parte ce faci tu, mai bine afla de la tine. Daca baiatu' tine la tine cred ca este si in stare sa stea de vorba cu mama ta sa-i spuna cum sta treabahappy si asa cred ca asa vei fi si tu mai linistita cand va trebui sa te intalnesti cu el.

| hhhapciuuu a răspuns:

Stiu ca dragostea nu are varsta, dar swigur baiatul acela nu te vrea fiind ca te iubeste! ai grija!

| AnneMarie78 a răspuns:

Ai grija sa nu profite de naivitatea ta.

| llljk a răspuns:

Băiatul profită de naivitatea şi frumuseţea ta, după un timp cu siguranţă nu va mai avea nevoie de tine, el dorind doar o simplă aventură.

O să dai impresia prietenilor că eşti o uşuratică şi aşa vei rămîne pentru ei. Nu fi naivă! la ani ăştia ar trebui să ieşi cu prietenii, amici prin oraş, să povestiţi, plimbaţi, etc. e alegerea ta pînă la urmă dar tocmai profită cineva de tine.

TAKE CARE!

| Doxi a răspuns:

Spune-i in fata ca vrei sa te sarute altundeva ca nu-ti place sa se benocleze toti la tine plus ca te poate vedea profu' de servici.nu-l cunosc asa ca nu pot zice ca vrea doar "ce au zis cei mai de sus" dar ar trebui sa iti da-i seama si tu... apropo nu toti de 18 ani sunt la fel dar sunt o multime care asta vor.

| Z6 a răspuns:

E prea mare pentru tine, Gnadeste-te in felul urmator : El are 18 ani, si are nsite nevoi. stii tu de care! Tu ai 14, si un viitor in fata. Crede-ma de la un pupic se ajunge la pipaituri.
Dar, depinde de ce iti inspira tipul! Poate e de treaba, intelegator.
Eu zic sa vorbesti serios cu el, fata in fata, sa te lamuresti putin.

| darialdoctorlav a răspuns:

Sa te culci cu el!

| Maya89 a răspuns:

Sa mai cresti...winking

| ionut671 a răspuns:

Ai face bine sa nu-l bagi la corupere de minori dupa ce o sa te f.a ar sa te lase