| smileyface_4718 a întrebat:

Help!
E un baiat afara...am inceput de vreo saptamana sa ies cu alt grup, in care e si el. El e clasa a 11-a, si acum 2 seri mi-a zis pe mess daca vreau sa fiu prietena lui, si nu am acceptat, ca in primul rand nu imi place de el, in al doilea rand il stiam de 2 seri, si nu stiam nimic despre el, s. a. m. d. I'am dat hi5-ul meu, si azi am vazut tot felul de comm'uri cu dulcegarii, inimi, si alte chestii, care nu mi'au placut. El cred ca inca incearca la mine, dar e enervant, l'am eliminat de la grupul de prieteni, si am sters toate comm'urile, dar inca nu se oprea, si am intrat pe mess, si i'am scris ceva de genul: " deci termina cu toate dulcegariile astea ca nu'mi plac! am vb cu tine din bun simt, da vad ca tu ai luat toata mana! nu imi place de tine si nici nu o sa imi place, intelegi? asa ca te rog nu te mai tine asa dupa mine ca nu castigi nimic, decat mai multa indiferenta! termina si cu commenturile alea de pe hi5, cu tot felul' de inimi, ca pe a mea nu o sa o ai, asa ca inceteaza. Si afara mai vb si u si cu altcineva, ieri toata seara te'ai tinut dupa mine si nu ma simt bine, intelegi? asa ca te rog mai lasa'ma in pace! si inceteaza "
Chiar e frustrant, ca numa' langa mine sta, ca se baga asa aiurea in seama, si ma intreaba niste idiotenii, macar de as avea ceva de vorbit cu el, gen"la cat intri deseara pe mess?" "la cat intri dimineata pe mess"...si tampenii din astea. Ziceti-mi si mie cum sa il fac naiba sa intelegea sa ma lase in pace, ca nu creste in ochii meei? Va rog, ma duc si azi afara...si ne pupam cand venim si cand plecam pe obraji, toti, fete cu fete, si fete cu baieti, si aseara l'am pupat si pe el, ca el ramamnea singurul pe care nu il pupasem... dar azi nu il mai pup, ca dupa aia isi ia lumea'n cap! va rog dati-mi niste sfaturi X-(

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpa, este complicata situatiawinking
El te place ft mult si insista la fel de mult pentru ca esti o provocare pentru elwinking
Explicai tipului [dar frumos ] ca nu te intereseaza o relatie cu el .doar una de prietenie [faza e ca te place ft mult si de asta se comporta total aiurea, spune lucruri de neinteles, discuta lucruri neinsemnate... tu de fapt nu il cunostiwinking. poate daca l'ai cunoaste exact cum este .adica fara obsesia asta pentru tine. poate ati fi ft buni prieteni.]
Ah, si dc sa nu il pupiwinking
O sa cerseasca si mai mult un pupic si o sa te sacaie si mai mult laughing
xoxo
by dydee

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Ignora-l total, asa e cel mai bine, e chiar enervant sa te streseze cineva...

| yuli10 a răspuns:

Stiu genul asta de baieti, care nu vor sa inteleaga un refuz. continua sa il respingi si sa nu ii dai mare atentie. afara cand iesi cu tot grupul de prieteni invita o fata sau doua sa va plimbati mai departe ca sa scapi de el, pe mess poti sa nu ii mai raspunzi, sau sa ii dai permanent invisible, daca nu te induri sa dai ignore.
sau poate o sa iti faci un prieten si atunci sigur va renunta sa mai insiste happy

| Dan a răspuns:

Spune-i in felul urmator :"comportamentul tau nu ma incanta, mai ai multe de invatat de la viata". Succes!

| Mihaic93 a răspuns:

Ignora-l..isi va da seama ca vorbeste singur ca un prost

| mioara a răspuns:

Incearca si vb cu el spune-i ca ai pe altcineva.

| paul0013 a răspuns:

In primul rand supeni ce i-ai spus pe mess, spune-i in fata spuni sa te lase in pace...si daca nu dai un ignor la messwinking

| smileyface_4718 explică:

Mi'a raspuns, ca a vrut doar sa vb cu mine. dupa ce i-am trimis chestia aia. X-(

| rabbit a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie... un baiat ma batea la cap timp de 5 luni... eu i.am facut cunostinta cu o fata foarte draguta si ii placea si ei de elhee hee s.au combinat si acum nu mai am trebuie cu el big grin incearca poate merge...thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nul baga in seama. fate canu-l vrei si gata. asa am facut eu. nu mai are treaba cu mine...deci fa ce ti-am zis nul baga in seama no gata.la mine a mers sa stii
pa si daca mai vrei sa-mi zici ceva sunama la nr 0762687774
pa te pup