| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume e normal ca băiatul sa stea spectator și sa se uite la fata cum plătește ea ieșirea în oraș? Am fost la un restaurant sa iau prânzul cu un tovarăși și eram atent la cuplul de la masa alăturată. După ce au terminat de mâncat a venit chelnerul cu nota de plata, bărbatul nu a schițat nici un gest, avea privirea pierdută iar fata părea resemnata și achitat ea nota de plata. Am văzut roșu în fata ochilor și am vrut sa merg sa îl iau la rost dar m-a oprit tovarășul meu. Cum ati gestiona fetelor situația asta, bărbatul sa se uite ca spectator la voi ca plătiți masa?

Răspuns Câştigător
| blackann a răspuns:

Bro, daca eram eu cu tine la masa mergeam impreuna sa-l mucificam pe ala.

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

E normal sa plateasca amandoi masa. Daca vezi rosu in fata ochilor ia-ti ochelari de vedere.

| relian a răspuns:

"frate" stai jos, ia-o mai usor, nu mai sintem pe timpul dinozaurilor laughing plateste cel care are bani.
De unde ai ideile astea? Pai sa vii tu la mine la masa si sa ma iei la rost, poate pleci si cu fata turtita laughing
Ai probleme cu femeile care platesc o masa in oras? Poate ca femeia nu-i curioasa sai plateasca altul masa, poate ca plateate ala o tura, alta data ea si asa mai departe.

Ai idei naspa, gindire de pe vremea dinozaurilor laughing parea fata resemnata, pfff deja cunosti omu numa cel vezi odata de la distanta.
Ce legatura ai tu cu ce fac altii? De cand esti tu gestionarul oamenilor straini din restaurante?
Nu mai spune la nimeni, mergi pe burta, sterge mesaju ca te faci de cacao si nu da bine.
Bine ai venit in lumea celor normali laughing

| dragodana a răspuns:

Salut!
Privire pierduta a tipului poate însemna că folosește droguri.
Poate era randul ei sa plătească.
Am stat ani mulți cu un tip și am băgat mulți bani în fundul lui.Eu plăteam pentru tot.De ce am stat cu el? Ca îl iubeam, ca imi era frica de singuratate, ca îmi era mila ca nu avea bani, ca îmi spunea "Nu mai găsești altul mai bun ca mine."Ba am găsit.
Uitându-mă în urmă, de proastă am stat cu el.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru dragodana):

"Privire pierduta a tipului poate însemna că folosește droguri."
Ce repede tragem concluzii! Asta e cea mai probabilă explicație?

| Robert2526 a răspuns:

Sunt de parere ca trebuie sa schimbi tovarasii de luat masa, nu este ddloc normal sa nu te lase sa te iei de ala, trebuia sa vina cu tine sa il certati impreuna!

| ALM2000RO a răspuns:

Suntem în secolul 21 man, există egalitate între sexe și e normal ca fiecare să-și plătească partea lui de consumație, atâta timp cât amândoi lucrează și deci au venituri.

| pufulescu0o a răspuns:

Gaseste-ti alta ocupatie, pui intrebari idioate si raportezi aiurea raspunsurile!

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Ma prostule sunt băieți care stau cu fete pe bani știu eu situații, la ce poola mea sa fii galant cu niște matracuci cu care tu spargi bani si altul care e sărăntoc dar are papagal de Alpha o foote! Cu multe trebuie sa fii smenar sa le arzi tu nu ele pe tine, spargi bani și nici nu dai la canta dreacu!

| tunoi88 a răspuns:

Fiecare isi stie treaba in relatia lui. Fiecare face ce vrea cu banii lui si cu viata lui. Cand te bagi risti sa nu te bagi unde trebuie si nu stii peste cine dai. Exista 2 categorii de oameni smecherii si fraierii.