| Tasya05 a întrebat:

Chiar nu am mai intrat demult, si imi lipsesc sfaturile voastre... Ei bine, lucrurile s-au schimbat mult, si despre relatia in care v-am povestit in intrebarile anterioare, cu baiatul acela dupa care erau toate fetele 'in limba' si asa, si care era el mai 'fitos', ei bine, totul s-a terminat acum 3 saptamani.oh go on. Faptul ca am fost cu el 7 luni, cred ca a fost cea mai mare porcarie pe care am putut sa o fac, chiar daca am fost sfatuita de toti prietenii sa nu ma 'bag' pe el, deoarece o sa sufar mult. Ei bine, i-am indeparatat pe toti de mine, am devenit depresiva, in timp ce el se distreaza si iese in fiecare seara in oras, iar eu nu am mai iesit de 3 saptamani din casa. Motivul pentru care s-a despartit de mine? El a vrut mai mult, adica sex, chiar daca el are 15 ani si eu 14. oh go on Bineinteles ca am spus nu, iar el a spus : 'Bine atunci, ne despartim. Oricum gasesc eu altele mult mai bune la liceu' Habar nu aveti cat au durut cuvintele astea, mai ales ca eu am renuntat la toate prietenele mele, TOATE, doar pentru el, deoarece ele erau 'indragostite' de el, si toate facusem un 'pact' sa nu fim niciuna cu el niciodata. Ei bine, eu am incalcat acest 'pact' si in momentele astea numai am pe nimeni care sa imi fie alaturi. Va rog, un sfat ceva, deja sunt 3 saptamani si eu nu pot sa ies din starea asta straight face. Avand in vedere ca a fost primul meu prieten, am gandesc ca voi aveti mai multa experinta si ma puteti ajuta sa ies din starea asta de rahat sad. Multumesc! :*

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pana te mai linistesti, e bine sa mai stai un timp in casa si intelege ca Dragoste si Sex nu este un joc pentru copii.

| LostSoledxd a răspuns:

salut!
incerca sa il uiti. viata trebuie sa mearga mai departe.sentimentele tale fata de el sunt sincere iar el este un mitocan fiindca a profitat de tine.de fapt nu te-a iubit cu adevarat ci a profitat de sentimentele tale fata de el.inceraca sa iesi din starea asta fiindca iti faci mai mult rau fiind izolata de restul comunitatii.fii puternica si incearca sa il uiti.asa a fost sa fie... nu ti-a fost predestinat sa fi impreuna cu el. treci peste asta. si sunt sigur ca exista in aceasta lume mare si minunata un baiat care te va iubi sincer si cu care te vei simti fericita.asteapta doar. Dumnezeu ti-a luat ceva cu intentia ca mai tarziu sa iti ofere ceva mult mai bun.
eu iti doresc sa treci peste aceasta etapa dificila si sa nu incetezi niciodata sa speri fiindca asa ete viata uneori pierzi alte ori castigi.
sper ca ti-am fost de folos.
iti urez mult succes!laughing

| Tasya05 explică (pentru LostSoledxd):

Mersi mult pentru sfat! happy.