| JojoMik a întrebat:

Deci imi place de un baiat foarte mult si nu stiu daca si el ma place. Cand eram la o fata acasa el se purta destul de frumos cu mine... cum aflu daca si el ma place? Fundaa!

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Poi buna, draguta! Cel mai simplu e sa-l intrebi... direct/indirect, cum poti si cum vrei. Acum depinde si de felul tau de a fi, poate esti mai rusinoasa, sau indrazneata. Oricum, incearca! Poate raspunsul nu o sa fie pe placul tau, dar poate te place doar ca o prietena si o sa reusiti sa va imprieteniti! Uneori (cred eu) ca e mai bine sa fi prietena, doar prietena, cu baiatul ce il simpatizezi decat sa fiti iubiti happy! Exista o multime de riscuri, asa macar sunteti PRIETENI-AMICI si va intelegeti bine, si dupa nu o sa aveti de suferit asa mult (daca ar exista o cearta intre voi). Poate o sa ajungeti sa va cunoasteti destul de bine si poate-poate o sa te simpatizeze si el la un moment dat si o sa se mareasca prietenia voastra. Dar acum depinde de imaginea ta in mintea si sufletul lui. Poate te place si el ca iubita. Nu stiu ce sa zic... Oricum, bafta :*! (CURAJ happy )!

2 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai daca tie iti place, incearca sa faci rost de id-ul lui, sau contacteaza-l pe facebook, intra in vorba cu el si iti dai tu seama daca te place, adica daca vorbeste in continuare frumos sau chiar daca te invita undeva clar te place..succes.

| neutrino a răspuns:

Pune-l sa sara de pe un pod in apa pentru tine!