| Jenna19 a întrebat:

...tocmai m-am despartit de prietenul meu, inca il iubesc dar nu vreau sa il mai supar ...acum nu mai vorbim si as avea nevoie de niste sfaturi pentru a putea deveni din nou prieteni puppy dog eyes :*

Răspuns Câştigător
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Atata timp cat ai sentimente romantice pentru el, nu poti fi doar 'o amica'. Lasa timpul sa treaca, sentimentele sa dispara si apoi vei putea fi cu adevarat doar o prietena.

Acesta e un raspuns la intrebarea directa.Cat despre intentia ta, e cu totul altceva.Tu vrei sa fii aproape de el ca sa gasesti un moment prielnic pentru a-l recuceri.Indiferent de cat de mult a durat relatia, sunteti in stare sa va 'cititi' intentiile reale chiar daca intr-un mod mai putin constient. Daca el nu te accepta in viata lui asta e.Accepta situatia si treci peste.Insistenta nu va face decat sa-l indeparteze poate definitiv de tine.Da-i un mesaj sau ceva o data pe saptamana.NU INITIA MAI MULT DE UN CONTACT/SAPTAMANA sub orice forma. Daca i-ai lasat un msj offline pe mess si un comment pe fb, deja e prea mult.Vezi cum reactioneaza la treaba asta si adopta un comportament corespunzator.Chiar daca va incepe sa vorbeasca din nou cu tine, nu-ti fa sperante. Bucura-te de fiecare moment si nu anticipa viitorul.Asta te va scuti de multe lacrimi si nopti albe...

4 răspunsuri:
| Adryan17 a răspuns:

Asteapta sa treaca un timp, pana tu nu mai ai sentimente puternice fata de el, iar lui ii trece supararea. Apoi poti sa iei legatura cu el si sa-i explici ca iti place in compania lui si ca vrei sa fiti amici. Eu asa zic ca e cel mai bine.

| Danysan a răspuns:

Buburuzelor eu nu va inteleg -voi cautati cu orice cale sa va bagati in apa si mai rau.Ce tot va miorlaiti -ma daca v-a inselat ce aveti ma de tot la ei va ganditi? Ce crezi ca nu o sa mai poti sa iubesti si pe alt baiat? Ideea e ca sunteti prea obsedate si de aia.Nu ma lua pe mine cu iubirea si eum am iubit si iubesc dar am trecut peste -nu se merita sa te umilesti doar ca il iubesti.Ca sa il Iubesti trebuie sa merite!

| Trolozaur a răspuns:

Daca il iubesti de ce te-ai despartit de el?

| Nykol2804 a răspuns:

Ce este asa de greu...il cauti, il bagi in seama si ii zici exact ce simti si vezi cum reactioneaza in functie de asta o sa iti dai seama daca ai vreo sansa sau nu! multa bafta :*