| Onetwthree a întrebat:

Tocmai m-am despartit de prietenul meu. Dar eu inca mai tin la el si il iubesc, dar numai vreau sa fim impreuna. Cum pot sa-l uit mai repede? Va rog am nevoie de sfaturi.

Răspuns Câştigător
| i.love.me a răspuns:

Pai sti ceva?
si eu m-am despartit de prietenul meu de vreo 5 ori pana acum dar a duart cateva ore sau cel mult o zisad
deci daca il iubesti si daca te iubeste sigur va veti impaca!
si daca vrei din tot sf sa il uiti...nu stiu incearca sa stai cu alt baiat

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca inca il iubesti dar nu mai vrei sa fi cu el inseamna ca ti-a facut ceva, sau ceva te-a determinat sa faci asta... daca e asa, atunci gandeste-te ca nu merita, fa-ti un alt prieten care sa te ajute sa il uiti pe acest baiat, gandeste pozitiv, fa ceea ce iti place, iesi cu prietenele la plimbare, la shoping, fa activitati placute tie sa nu iti mai stea gandul la el... e greu, te inteleg ca stiu cum e, dar ai incredere in tine si incearca sa il uiti, fa tot ce iti sta in putina sa il dai uitarii daca nu mai vrei sa fi impreuna cu el, fi optimista si gandeste-te ca valorezi foarte mult ca persoana si trebuie sa il uiti, propune-ti asta si sigur vei reusi, cu timpul...

| Corinne a răspuns:

Daca ai sau ati decis sa incheiati relatia atunci clar ca trebuie si sa-l uiti.incearca sa iti ocupi timpul cu alte lucruri interesante.sa vorbesti cu alti baieti poate poate mai iese cevasmug si sa-l intalnesti cat mai putin posibil.
Bafta!

| matchpoint a răspuns:

In primul rand numai in cazul tau se scrie nu mai. E si normal sa ti la el daca ati fost impreuna. Dar crede-ma ca vei trece si peste asta, lasa timpul sa treaca si sa vincede ranile provocate de aceasta despartire.
Cum sa-l uiti mai repede? Concentraza-te sa faci ceea ce iti face placere si nu te gandi tot timpul la el.Sunt atatea lucruri care ar putea sa-ti faca placere, trebuie doar sa il gasesti pe cel mai potrivit tie. Dar nu incerca sa-l uiti pe fostul cuplandu-te cu un altul numai ca sa-i faci fostului in ciuda. Nu vei reusi, si vei suferi si mai mult. Hai ca esti tanara, ai toata viata inainte si sunt atatia baieti...

| Shiloh a răspuns:

Pai...incearca sa faci niste activitati care sa iti ocupe o mare parte din timp...astfel sa nu prea mai ai timp sa te gandesti si la el! Parerea mea...