| JessicaLove a întrebat:

I-am făcut recent prietenului meu o criza de gelozie pentru o tipa, el încercând sa se împace cu mine timp de 2 săptămâni și eu doar tinandu-l in seen. Chestia e ca am realizat acum ca sunt doar prieteni și nervii mei erau pentru o cabana organizata unde el a adăugat-o și pe ea (aveam grup pe Facebook) l-am părăsit inițial, el a renunțat văzând ca nu vreau nicicum sa ma împac cu el... iar mai apoi stand și gândind lucrurile m-am calmat și i-am scris, gândindu-ma ca am exagerat. Chestia e ca tipa respectiva merge la cabana și eu încerc cât pot sa îmi calmez nervii. Daaar de cabana se știa de 3 săptămâni, săptămâna trecuta dându-se avans. Și eu acum vorbesc cu el și vreau sa merg doar ca nu știu dacă se mai poate. și nu vreau sa îl întreb dacă pot merge, as aștepta sa zică el pentru ca mie mi-e cam rusine având in vedere ce s-a întâmplat. M-am gândit sa ma comport frumos azi, sa ii scriu eu și etc ca poate pana la urma o sa îmi spună de vineri, deși nu cred sad. Of, chiar nu știu ce ar trebui sa fac. Cred ca o sa fac foarte urat dacă ma comport frumos și nu ma cheamă. Sincer nu o sa ma pot abține sa nu fac scandal și nu știu dacă e justificat.

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Da, ai o problema cu gelozia pe care trebuie sa ti-o asumi si rezolvi. Am fost si eu geloasa la viata mea, si am realizat intr-un final ca n-am nimic de castigat din asta, doar de pierdut. Facand astfel de crize, iti faci rau tie pshic cat si relatiei tale, ii bagi chiar idei in cap. Niciun barbat nu o sa-ti stea sa-ti suporte astfel de crize, mai ales ca tu erai in acel grup si nu ar fi fost ca si cum el ar fi ascuns asa ceva de tine, mai ales ca trebuia sa mergi si tu la "cabana". Ca te simti prost, ai si de ce, eu in locul lui m-as gandi de 10 ori pana sa-ti dau o sansa la impacare, dupa cate "figuri de diva" ai facut, pentru ca scuza-ma, asa se numesc, figuri de diva- din moment ce 2 saptamani i-ai dat seen, ti-ai umplut orgoliul tau prostesc, in timp ce de el nu te-a interesat. El se vede ca tine la tine, tu esti prea orgolioasa, geloasa si ai clar o problema.

In locul tau eu mi-as cere scuze de multe ori, nimeni nu merita tratat in halul asta, daca te iarta este decizia lui. Nu stiu ce iubire ii porti de ai putut sa-i dai 2 saptamani incontinu seen, ori esti doar o copila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce parerea am eu despre "certurile" si "situatiile de gelozie din cauza unei aprecieri pentru o poza"?
Sunt atat de cringie... daca as avea eu o prietena care ma trateaza asa, in secunda doi m-as desparti de ea.Cea mai mare prostie a fost sa reactionezi asa plus ca nu gasesc scopul pentru care i-ai dat seen.
Stii cum se spunebig grinupa fapta si rasplata!
Daca esti atat de "open minded" incat sa iti acuzi prietenul tau de inselare asta dovedeste cata incredere ai in el...
Cel mai probabil esti mica, imatura si nici macar tu nu stii ce vrei de la viata.
Ca o lectie pentru tine:Nu judeca dupa aparente mai ales pe Facebook...

| JessicaLove explică (pentru anonim_4396):

Era vorba despre un grup pentru o cabana. și el a adaugat-o pe una cu care vorbise mai demult (cică doar prieteni) și in schimb pe mine m-a adăugat un prieten de al lui

| anonim_4396 a răspuns (pentru JessicaLove):

Nimeni nu ar trebui sa se supere pentru conversatiile de pe internet.

| 6Anonim9 a răspuns:

Stii ce am inteles eu din ce ai scris? Ca vrei sa-i dai mesaj ca apoi sa te intrebe despre cabana, dar nu vrei sa-i dai mesaj ca apoi sa te intrebe despre cabana (pentru ca esti orgolioasa).
Lasa aerele astea de "superioara", ca nu are nicio afacere cu tine ca sa insiste. El a incercat si tu l-ai respins. Daca as fi in locul lui te-as lasa balta, numai asa, ca sa vezi cum e. Poate el e diferit, incearca-ti norocul si lasa prostiile astea. Da-i mesaj sau suna-l si cere-ti scuze.
Sper ca ai inteles ceva! Succes!

| KindKid17 a răspuns:

De ce voi fetelor, desii va place de un baiat, ii dati seen la mesaje? De ce?! Cunosc si alte cazuri de genul. O problema de genul asta am si eu, in fine. Depinde cat de lunga a fost relatia voastra. Daca te place de ani de zile, te va uita foarte greu.