| mateisitudor a întrebat:

Ies cu o fata prin oras si o sa fie ziua ei de sf Maria pentru ca o cheamă si Maria. Data viitoare când ma întâlnesc cu ea vreau sa o intreb daca vrea sa trecem mai departe, înțelegeți voi. Ar trebui să îi cumpăr ceva de ziua ei? Chiar dacă încă nu suntem impreuna? Avem 17 ani amândoi

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu neapărat. Dar ca să mergeți mai departe, ar trebui să înțeleagă ea, nu noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca vrei sa treceti mai departe arata-i ca iti pasa de ea si nu veni "cu mana in fund". Fetelor le plac florile, poti sa ii cumperi un buchet de flori, o cutie cu bomboane, macar ceva simbolic. Si da, poti sa ii cumperi ceva de ziua ei chiar si in calitate de amic.

| mateisitudor explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam la un trandafir si o ciocolata. Dar nu e dubios sau ciudat pentru ea sa se plimbe prin oras cu ele in mana in timpul intalnirii noastre?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mateisitudor):

Nu e ciudat. Florile sunt un accesoriu dragut iar ciocolata probabil o sa o puna in geanta.

Nu întreba. Pe bune. Nu îşi are rostul întrebarea. Gândeşte-te doar ce înseamnă "mai departe" şi pur şi simplu treci la acţiune, nu prin vorbe. Poţi să îi dai ceva de ziua ei dacă vrei tu. Dacă singurul motiv pentru care ai face asta e "e ziua ei" atunci nu îi lua, ar fi un cadou nesincer care de cele mai multe ori e mai bun decât deloc dar hai totuşi să lăsăm acţiunile nesincere pentru alte categorii de persoane.
Nu aştepta momentul potrivit, sărut-o dacă nu ai făcut-o încă. Dacă o să vă placă amândurora, felicitări, aţi trecut mai departe. Dacă nu o să îi placă atunci nu vrea să treceţi mai departe. În funcţie de reacţie ori poţi să mai încerci ori măcar ai aflat unde te situezi.

Just do it! Succes.

| Alexyne a răspuns:

Pai ii poti lua un trandafir rosu sau alb si o cutie de bomboane de ciocolata, cele mai indicate ar fi cele de la milka in forma de inima, sigur va aprecia gestul.

| mateisitudor explică (pentru Alexyne):

Super ideea. Am si o curiozitate: nu e dubios si ciudat sa se plimbe cu floarea si ciocolată prin oras in timpul întâlnirii noastre? Mereu am avut curiozitatea asta laughing

| Andreimacelarul a răspuns:

Masturbarea e tot tipul o solutie daca te refuza dar totusi merita incercat