| RAY a întrebat:

Intrebare din plictiseala carantinei,de ce multe fete spun ca fac sex doar ca sa nu le părăsească partenerul, adica fetele sunt mai asexuale de fel?

20 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, sunt mai proaste (unele).
Aceleasi exemplare, pariez ca daca raman cateva luni fara sot (pleaca la munca), se culca cu altii, ca "sunt maritata de 3 ani, nu mai pot sta fara".
Sfat: nu mai asculta ce spun femeile proaste.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ai dreptate! Vorba lui Bendeac spunea de una care are iubit dar l-a mintit ca nu are iubit si el era plecat in strainatate, si intrebase fata respectiva daca vrea sa iese cu el la un film si ea nu a refuzat iar reportera i-a spus ca nu l-a refuzat probabil din politete si Bendeac i-a spus....Hai da-ma dr...u, cum ma sa refuzi din politete adica o prinzi pe nevasta-ta in pat cu unul si ea zice mi-a fost rusine sa refuz, tu stii de cand insinsta rolling on the floor si o alta reportera i-a raspuns lui Bendeac eu asa as zice dar narolling on the floor

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Eu am si avut o relatie cu una care avea prietenul plecat la produs.
Politicos am fost eu, ca ea s-a tinut dupa mine. Cand a aparut iubitul (concubinul), continua sa iasa si cu mine, a agatat si altii...
Dar inca vreau sa fiu "feminist", sa consider astea doar niste cazuri izolate, care se afla sub medie laughing

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

E bine ca ai aflat ce poama e, si ca nu a fost prea tarziu, sa pierzi un timp pretios cu cineva care nu merita.Mult succes pe viitor!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Da, pai nu ascundea nimic, a fost o alegere sa ma incurc cu ea. Macar asta era de apreciat la ea, sinceritatea.
Ii era clar si aluia ca nu sunt doar un amic rolling on the floor
Parea obisnuit, saracul.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Deci tipul ala era iubitul oficial si voi erati prietenii cu beneficii rolling on the floor rolling on the floor vorba ta macar a fost sincera de la bun inceput.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Nu era sincera si in exprimare, ea avea impresia ca viata e dura, relatia cu ala e prea serioasa ca sa plece brusc, spunea ca el parea altfel la inceput, si nu il mai vrea, dar Jose Armando, si cu copiii flamanzi din Africa, viata e grea, drame, drame, drame, drame.
Se culca cu toti, asta e ideea. Era sincera in sensul ca nu se comporta normal si nu spunea ca pleaca la coafor, totul era pe fata, cred ca astepta scene de gelozie din partea pretendentilor.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Da ce sa spun, atata timp cat nu te-a afectat, presupun ca a fost bine, atat cat a durat. Facuram chat la intrebarea lui RAY nu gluma laughing

| Mosotti a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu sunt cazuri izolate. Multe sunt asa, insa nu toate. Da, sunt sub medie cazurile.

| Drimmero a răspuns:

Nu, le place sa se maimutareasca mai mult si sa faca drama din orice, daca dai de una plina de drame, renunta la ea ca iti face capul calendar, cand una e instabila emotional are o problema pe care o va duce toata viata, te albeste doar ascultand-o 2 saptamani.

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca nu il iubeste pe ala si are avantaje daca sta cu el! E foarte simplu. Daca il iubeste face sex de placere, nu sunt deloc asexuale, cu cine le place fac in draci ca si el. Au libidou mereu la tinerete, nu asta e problema. Dupa ce nasc se mai deregleaza dar nici atunci la multe.
Asa ca nu il iubeste dar ii da, ca ala vrea sex, si ala ca prostu sta, ca din moment ce trebuie sa dea doar sex ca sa nu plece, e clar ca pentru el asta e cam singura valoare, altfel trebuia sa dea mai multe sa nu plece, si celelalte calitati.

| Frank51 a răspuns:

Nu. La femei este diferit, exista mult mai multe variabile, nu este la fel de usor ca la barbati(doar atingi cucul si gata). Exista zile in care au libidou ridicat, zile in care nu au chef, samd.

| Algo098 a răspuns:

Cele care spun asta, spun adevarul. Fetele nu sunt atrase de sex. Sunt atrase mai mult de bani, putere si siguranta materiala.

| RAY explică (pentru Algo098):

Din punct al evolutiei umane ai dreptate, dar totusi nu simt nevoia sa de a iubi?

| Algo098 a răspuns (pentru RAY):

Cred ca nu tine mult iubirea.

| RAY explică (pentru Algo098):

2 ani conform neurostiintei, da-mi mai multe informati daca cunosti despre ce cunosti,carti,articole, de unde te informezi tu, ce ai citit, vreau sa invat, ce pasiuni ai, ce stiinte te pasioneaza?

| Algo098 a răspuns (pentru RAY):

Am fost pasionat de electronica, fizica, matematica, astronomie, chimie, biologie. Acum mi-a mai trecut. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba tot te strofoci să înțelegi femeia pentru că, tu o vezi într-o anumită manieră, și clar nu poți să înțelegi ceva dacă nu o consideri mai mult decât o unealtă sau, vreun animal rar.

| Dana1999 a răspuns:

Sunt doar bărbații mai obsedați sexual.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Probabil baga replica aia de Buftea care este deja expirata, ahh ma doare capul, ahh ma doare burta ca sa nu se culce cu partenerulsi mie mi se pare deja aiurea adica imi pare rau pentru ele in sensul ca e ca si cum se simt nevoite sa o faca, din obligatie in loc sa o faca din placere, bine nu ma refer la toate femeile.