| Fn1613 a întrebat:

Intrebare pentru BAIETI - ce va place la o fata. cum e ea natural sau machiata si fardata? in general ce va place la o fata?

Răspuns Câştigător
| bonatz a răspuns:

Depinde de fiecare baiat in parte.
Eu am anumite criterii cand vine vorba de o fata.
Cele mai importante criterii ar fi sa fie draguta, sa fie intelegatoare si sincera si sa ma accepte asa cum sunt.Sa nu fie fitoasa si... sa avem cat mai multe lucruri in comun.

Mie mi`e indiferent daca o fata e machiata sau nu, insa, totusi parca... prefer fetele care nu obisnuiesc sa se machieze, fiind mai... naturale.Fiecare fata e frumoasa, in felul ei.Trebuie doar sa te simti bine in pielea ta si sa astepti pana cineva te va "descoperii" happy

Luna trecuta am fost cu o fata care a facut basket, si era cam aproape cat mine de inalta[~1, 80m] si mereu se plangea ca "vai sunt naspa, vai sunt prea inalta, vai sunt asa de diferita" si efectiv ea nu se simtea bine in pielea ei.Eu incercam sa o incurajez spunandu`i ca altele ar vrea sa aiba inaltimea ei, sa se faca fotomodel etc. La inceput credeam ca avem atatea lucruri in comun, insa dupa o saptamana ne-am dat seama ca nu se mai merita sa fim impreuna si ne-am despartit.[ea era heavy metalista, detesta hip-hop-ul iar eu sunt raper, MC si graffer... asta e doar un exemplu]

Sper ca ti-am fost de folos.happy

8 răspunsuri:
| pacalici a răspuns:

Ma sa fie un pic machiata dar nu an exces si sa nu fie paroasa. asa ca funda mea.

| DannielZMF a răspuns:

Buna!
Eu ador la o fata sa fie cat mai naturala si sa aiba ochi mari negri sau caprui, nu ma intereseaza formele, sa nu fie prea grasuta big grin, si sa fie deschisa la ori ce fel de discuti sa am cu cine sa discut.

PaPa!

| Uca_1100 a răspuns:

Mie la o fata imi place sa aiba doar rimel la ochi, nu foarte mult si sa aiba parul prins.

Nu imi trebuie ruj, unghii facute, pudra si mai stiu eu ce abureli big grin

| mahoney a răspuns:

Sa fie draguta pentru ca trebuie sa ma reprezinte.
Sa fie naturala, sa-mi fie aproape, sa ma iubeasca si sa ma inteleaga tongue

| Carnatel a răspuns:

Sa aiba frumusete naturala si sa fie fidela onseta si sa ma iubeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Cred ca oricine ar dori sa aiba o prietena frumoasa cred ca tuturor lear placea ca fata sa fie machiata cind iesim la petrecere undeva la ceva important sa fiti perechea nr 1 dar daca intr-adevar te iubeste trebuie sa fii tu insuti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi primul rand ma atrage la o fata prezenta ei, adica sa simt ca ma incarca de energie pozitiva, ca simt ca traiesc, nu sa ma ia somnul langa ea. Nu-mi place sa fie morocanici, imi place sa fie zambitoare, sa-mi fie un adevarat prieten pe care sa ma pot baza, intr-un cuvant sa simt ca traiesc langa ea, nu ca imi pierd timpul.
Femeia are farmec si naturala si fardata. mie imi place sa o vad si asa si asa. e o experienta vizuala deosebita pe care doar un barbat o poate aprecia la justa valoare. Imimai place ca uneori sa ma tina in sah, sa ma puna pe jar cu ceva, dar nu sa "ard" tare de tot, ci numai asa putin. ))) Sa nu ma minta este iarasi extrem de important, ca daca ma minte, aia nu mai e relatie! deci sa fie sincera. sa fie ea insasi, sa fie naturala.
dar mai intai de toate sa-mi fie un prieten adevarat care sa nu ma lase la greu.

cam asta ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie-mi place cum mesteca din buci imbracata in pantalonasi stramti. Imi fac ochii ca la melc silly. Dar nu-mi plac fetele fardate, arata ca niste petarde.