| Dan567xxx a întrebat:

Întrebarea din partea unui amic de ai mei, ce-i drept, nu e neapărat sondaj: Există fete în care, (dacă iubitul sau partenerul lor vrea orice in materie de sex dar fără sa primească sex oral din partea ei, că efectiv nu il satisface asa ceva si prefera cu mult mai mult sa presteze el acest lucru iubitei lui, sau sex vagina ) acestea să nu accepte să facă sex cu el cum vrea el sau să-l părăsească din acest motiv?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Ea să se despartă de el pentru că el nu o lasă să-i facă sex oral?
Asta este ca și cum relația lor ar consta în suptul p...

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Fabulații.

| Dan567xxx explică (pentru Ofiintă):

De ce fabulatii?

| Dan567xxx explică (pentru Ofiintă):

Cică sunt multe fete care vor musai acest lucru si daca iubitul lor nu vrea așa ceva, din n motive: poate pentru că o si respectă, sau nu îi face nicio plăcere sau ca preferă să fie el activul, cum s-ar zice si se simte mult mai excitat așa, ele se pot despărți sau pot sa-l suspicioneze că le înșală. În cazul meu iubita mea nici nu mi-a dar nici eu nu as vrea asta, vreodată chiar daca sunt barbat si crede-ma, sunt foarte hetero laughing))). Dar colegul meu rămase șocat...

| Ofiintă a răspuns (pentru Dan567xxx):

Nu m-aș supăra să aud aceste trei chestiuni de la un potențial partener:
- mă respectă
- nu îi face plăcere ( cel mai probabil, nici mie)
- vrea să preia el controlul.

| Dan567xxx explică (pentru Ofiintă):

Așa i-am zis iubitei mele ca motive din prima. Și când am văzut-o cu fața foarte senină si foarte zâmbitoare ca primește ea oral fără sa dea nimic in schimb, sincer m-am simțit foarte bărbat. Și cam asta iubesc la o femeie " să mă facă să mă simt bărbat și în pat " dar am avut și eu emoții cum să ii zic pentru ca multe fete se așteaptă ca orice iubit sa vrea să i se presteze așa ceva, deși de la multi amici de ai mei mi-au spus ca nu e nimic special iar multe fete nu știu ce simte de fapt un tip.

| Ofiintă a răspuns (pentru Dan567xxx):

"pentru că multe fete se așteaptă ca orice iubit să vrea să i se presteze așa ceva".
La rândul meu, mă aștept. Dar în același timp, sunt conștientă de faptul că, nu este neapărat o condiție obligatorie.
Trebuie ca amân2 să fie într-un acord în legătură cu ceea ce se întâmplă într-un act sexual. Trebuie să rezonez cu partenerul.
Ca femeie, nu esti obiectul sexual al partenerului, care s-ar putea să îsi doreasca să pună in practică diverse fantezii profitând de faptul că te are.
"Multe fete nu stiu ce simte de fapt un tip"
Nicio persoană de sex feminin nu stie ce simt barbatii, exact cum nici voi nu aveti idee ce simtim noi.

| Dan567xxx explică (pentru Ofiintă):

Exact! Norocul meu a fost ca am vorbit cu multe fete in grupul nostru de prieteni și am cam aflat de ce ar face o fată asta, in multe cazuri le am înțeles, unele din iubire altele din curiozitate, altele sa nu fie părăsite si cred ca 2 din vreo 30 si ceva cu cate am vb că o fac din plăcere dar de multe ori și ele preferau fără, dar în și mai multe cazuri le și vedeam asa cu oarecare milă mai ales ca imi ziceua ca unele se chinuie sa faca asta si de multe ori, dupa ce trec la sex vaginal, aproape ca nu mai ajung sa fie excitate pe deplin, sau iubiții lor termina prea repede, sau culmea amici de ai mei, mi-au zis că foarte repede unii dintre ei își pierd si erectia sau că filmele xxx sunt super false. Deci te cred într-un tot! Totul este sa faci ce îți place tie personal si din dragoste oricare ar fi actul sexual si cel mai important " respectă într-un tot ce nu îi place persoanei de lângă tine ", si nu face ca trebuie sau ca simți tu ca pe o obligatie ca fie vorba între noi, nici nu o sa iasa bine pentru el, tu te vei simți aiurea iar la o adica tot te poate înșela cu alts fată sau chiar cu un tip fix pentru a vedea că alții sunt cu mult mai buni decat tine si vei fi dezamăgita. So, follow your heart!

| Ofiintă a răspuns (pentru Dan567xxx):

Ea să se despartă de el pentru că el nu o lasă să-i facă sex oral?
Asta este ca și cum relația lor ar consta în suptul p...

| Sofer a răspuns:

Mi se pare absurd.

| Dan567xxx explică (pentru Sofer):

Să nu îi placă lui așa ceva, sau o tipă de genul acela?

| Paul754880338 a răspuns:

Daca prietenul tau a scris intrebarea, transmite-i din partea mea ca se exprima tare greoi. Modul in care ne exprimam ne reprezinta adesea. N-are cap, n-are coada, n-are sare, n-are piper. Spune-i prietenului cand il vezi prin oglinda ca dorinta de a iesi neaparat in evidenta, poate conduce cel mai adesea spre un mare si jenant Penibil.

| Dan567xxx explică (pentru Paul754880338):

Nu trebuie să răspunzi dacă te deranjează ceva, Pa!