| VodkaCoca a întrebat:

Iubitul imi tot spune sa ma las de tzigari, avand in vedere ca el nu fumeaza sh imi zice ca e spre binele meu, sh i'am promis de atatea ori ca o sa ma las, si nu reusesc. sad Fumez de vreo 4 ani de zile, in 4 ani am reusit sa ma las de cateva ori cam cate o saptamana laughing. De aproape 3 luni ii promit ca ma las de tzigari, am incerkt nu zic nu nu am fumat 3 zile, dar tatal meu fumeaza si il vad mereu cu tigara cand mai stau in bucatarie cu el fumu ala d tigara :X si in plus cum ma cert mereu cu iubitul devin nervoasa mai fac crize si tzigarile ma mai calmeaza sad

Răspuns Câştigător
| Punct a răspuns:

Renunta!
Unchiul meu a murit din cauza aceasta!
Alege viata, nu tigarile!
Cumpara-ti niste bomboane pe bat, nu stiu, scapa de tigari. Succes!

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Lasa-te de tigarihappy

Abh
| Abh a răspuns:

Schimba prietenul.

Abh
| Abh a răspuns:

Stii de ce sunt sigur ca am mai multi ani decat tine? In primul rand pentru ca eu nu folosesc limbaj de mirc. In al doilea rand pentru ca tu inca mai crezi in mitul ca tigarile te calmeaza. Daca nu poti nici macar sa te lasi de tigari pentru el, ce-o sa faci cand vei avea de facut sacrificii cu adevarat importante? In plus, nu promite lucruri pe care stii ca nu le vei putea realiza.
Stii, zic asta din experienta, nu din desene animate. In momentul in care nu esti in stare sa renunti la un viciu complet inutil, cum e fumatul, pentru persoana pe care zici tu ca o iubesti, atunci nu iubesti suficient de mult acea persoana si iti pierzi vremea langa ea.
Schimba prietenul.

| nobody_9468 a răspuns:

La mine situatia era un pic mai altfellaughing. Adica:el fumeaza, insa mie mi-a interzis, spunandu'mi ca nu'mi fac bine, m-am lasat adica doar mai luam cate un fum din tigara lui uneori...si cand m-am despartit m-am apucat iar de fumatsad
Pur si simplu cand esti nervos, parca daca ai o tigara iti trece mai repede si mai usorhee hee
Spune'i ca asa cum el nu poate renunta la tine, la fel nici tu la tigarilaughing. Oricum e doar ceva banal sa va certati din cauza asta sau sa-ti reproseze asta cand tu fumezi de 4 anihappy

Bafta.

| VodkaCoca explică:

@anonim nu ma las pentru el de tzigari pentru ca stiu ca e spre binele meu, dar nu reusesc crying

@demon e f greu am incerkt sa ma las dar nu reusesc, si de fiecare data cand ma cert cu el imi reproseaza faptul asta. sad

@Abh Cand tzii la o persoana incerci sa faci posibilu dar asta nu inseamna ca trebuie sa'l las ca nu reusesc sa ma las d tzigari, presupun ca ai 13 ani la raspunsu care l-ai datwinking.

| VodkaCoca explică:

@Abh ultima data cand am intrat p mirc a fost acum 4 ani, asa ca nu iti da cu parerea, nu e ca traiesc cu ideea ca atunci cand fumez ma calmez asa este, nu stiu tu daca fumezi, eu fumez de 4 ani si crede'ma ca e greu sa te lasi, sunt constienta ca imi dauneaza mie si sunt si bani arunktzi aiurea, am incercat fel si fel de tratamente de la farmacie un fel de guma un fel de nu stiu cum se zice in Romania oricum mai pe scurt niste chestii care se lipesc pe umar mai multe infine. Nu pot sa zic ca il iubesc dar tzin enorm de mult la el dar cand ma cert cu el daca nu fumez o tigara ma apuka crizele, sh am renuntzat deja la altceva pentru el sh am ramas macar cu tzigarile. Ca inainte luam altele. Infine a trecut. tongue

| Hombre a răspuns:

Incearca ''terapia tabagismului'' program gratuit finantat de ministerul sanatati. Exista in ficare oras medici insarcinati cu aceasta problema.

| demon a răspuns:

Ii foarte greu ar trebui sa incerce sa inteleaga si eu am problema ta dar pe mine nu ma lasa prietena eu traba sa port spreiul de gura cu mine

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

Si eu sunt in aceias situati dar nu te lasa de tigari pentru el ci pentru tine ca este mai bine

| twidi a răspuns:

Buna. stiu ca e foarte greu sa te te lasi pentru ca si eu sunt intr-o situatie la fel ca a ta. Ai incercat vreodata o tigara electronica? Nu e la fel ca o tigara adevarata... dar isi face treaba si nu dauneaza.

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Gasesteti un alt hobby, asculta muica, citeste, vb cu un preot si se vor mai aranja lucrurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lasa de tigari pentru el ci pentru tine.Stiu ca e greu.