| D_4434 a întrebat:

La varsta de 16-17 ani va aduceti iubita/iubitul acasa? sau va limitati doar la iesiri, plimbari prin oras?

10 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

La 17 ani poti spune ca ai o relatie serioasa, deci e-n regula sa le prezinti parintilor persoana cu care te saruti, o tii de mana si o consideri iubita/iubitul tau.
E bine ca macar inceputul sa fie sanatos, pentru ca pasarelile care-ti zboara-n cap uneori le poti pune in practica oriunde.

| ELLSSA a răspuns:

La 17 ani mi-am facut primul prieten/iubit.L-am prezentat parintilor si am hotarat sa rarim iesirile si sa ne putem intalni la mine.Eram asa tinerei...
O iubire curata si atat de sincera!

| DacaTuSpui a răspuns:

Eu fac 16 ani peste cateva zile si mi-am adus iubitul acasa. Daca parintii tai stiu de iubita/iubitul ta/tau, stiu ca ai iesit cu ea/el, la plimbare, la un suc, eu zic ca ai putea`o/l`ai putea aduce acasa. Bineinteles, inainte anuntati parintii. Sper ca te-am ajutat. happy

| SpecialGirl a răspuns:

Bunahappy
La varsta de 16 ani l`am prezentat pe iubitul meu parintilor deoarece au insistat ai mei si desigur a fost si el de acord. Apoi peste 2 saptamani am facut cunostinta si eu cu parintii lui.

| Julia89 a răspuns:

Aaa si aksa...

| candygirl a răspuns:

Daca parintii tai stiu si sunt de acord, sigur ca poti sa il aduci. da sa nu le faci vreo surpriza laughing. eu am aproape 17 si mama stie ca am prieten da el nu vine la mine cand e mama acasa pentru ca ii e rusine de ea rolling on the floor

| maria_9426 a răspuns:

Buna.
E ok sa il aduci acasa, asta daca e o relatie seriosa.
Si fostul meu prieten a vrut sa ii cunoasca pe a mei dupa numai 3- saptamani. Nu am acceptat, normal.
Pa, pa.

| AngieT a răspuns:

Hmm imi aduc aminte ca la varsta aia nu aveam voie sa ies cu cineva mai ales la ore tarzii daca nu il cunosteau parintii mei (ma refer la iubit) iar acum mi se pare firesc sa-l duc si acasa happy

| Dariapm a răspuns:

Buna happy
Eu iti zic parerea mea happy ...Nu insemna ca asa este si din punctul tau de vedere kiss
Da poti sa o duci acasa doar daca:
-sunteti de ceva timp impreuna
-parintii tai accepta asta
-vrea si el/ ea
Daca parintii tai nu accepta, eu zic ca mai bine astepti pe mai tarziukiss!
Cum crezi ca este mai bine love struck Iti doresc succeshappy

| nOrocelll a răspuns:

Pai.:d. eu is. si mai micaa... am 13. ani`:d. imi aDuc iubitul acasa! parinti au fost de ac0r.d.` incearca si tuu`.winking