| Cristy19 a întrebat:

M-am intilnit cu un baiat la care am tinut ft mult, a fost prima mea dragoste.Au fost probleme diverse, l-am lasat am inceput sa ma intilnesc cu altul, dar intodeauna ma ghindeam la el.De foarte multe ori ma intoarceam la el, apoi il lasam iar si ma duceam la celalalt.Problema era ca el vroia sa iasa foarte des cu prietenii lui, dar eu imi doream sa fim cit mai mult timp doar noi 2! Atunci cind l-am lasat ultima data, peste 2 zile aflu ca el este in inchisoare, prietenii lui dadeau vina pe mine, ca eu l-am lasat si el sa apucat de facut nebunii.Am inceput a vorbi cu el la telefon, ca are telefon acolo, acum vorbim in fiecare zi, imi zice cit de mult ma iubeste, sufera mult,(stie ca eu ink is cu celalalt). cu toate ca-s cu altul, dar mereu ma ghindesc doar la el, zi si noapte. Ii zic cit de mult il iubesc si eu, suferim amindoi, dar are de stat acolo cel putin 1 an jumate, apoi 2 ani jumate in arest preventiv. Dati-mi vreun sfat ce sa fac? ma doare sa stiu ca e acolo, il iubesc mult prea mult. Vreau sa fiu cu el, vreau sa nu sufere nici el. Ce sa fac? Simt ca o sa explodez deja de atita dor!

Răspuns Câştigător
| Ирина19 a răspuns:

Fii iar cu el, daca vb cu tine chiar daca umbli cu altul inseamna ca tine la u, daca il iubesti atit de mult de ce nu-i mai dai o sansa? problema cu prietenii ai sa o rezolvi, de ce nu iesi si u cu ei?

6 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Pfhai, pai in asa cazuri trebuie sa decizi singura, u il cunosti mai bine, dar stai ca n-am inteles, el ii inchis doar in tara sau chiar ii inchis la o inchisoare? Daca doar in tara atunci e f bine! Ai toata sansa sa te impaci cy el

| Pacala a răspuns:

Ce telenovela. El e un puscarias, tu nu stii daca il iubesti sau nu (daca il iubeai, nu plecai la altul), el nu stie sa se comporte cu tine (halal iubit). Acu` vrei iar sa fii cu el, desi ti-a aratat ca relatia voastra e varza. Plus, ma scuzi, 2 ani jumate arest preventiv, dupa un an jumate de puscarie? Nu exista asa ceva. happy

| Cristy19 explică:

Mie mereu nu mi-a placut sa fiu pe locul 2 dupa prietenii lui...Lam lasat cu ghindul ca el isi va da seama ca niciodata nu mi-a placut sa iasa mai mult cu prietenii lui decit cu mine! Mam ghndit ca va fi o pedeapsa care il va corecta. crying

| Cristy19 explică:

Stia el sa se comporte cu mine, acele rare momente care le petreceam impreuna erau cele mai frumoase...era un romantic cu mine, problema dupa cum am mai spus este ca eu vroiam sa il fac sa se simta si el un pic vinovat de ceea ce este, de asta am plecat la altul, ma ghindeam ca o sa se schimbe...si de ce zici ca nu este asa ceva (un an jumate trebuie sa stea in inchisoare, apoi 2 ani jumate este liber doar sa nu iasa din tara)

| Cristy19 explică:

Mda Irina. poate ai dreptate. ii ofer eu sansa ceea, dar mai are de stat ink un an jumate inchis? se merita de asteptat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cat de mult l-ai iubit daca l-ai lasat si ai inceput sa te intalnesti cu altul...Ba il lasa-i si te duceai la celalalt ba faceai rocada. L ai lasat si dupa 2 zile o ajuns in parnaie...Is 2 variante. ori o telenovela din capu tau ala sec ne vinzi. ori esti o zdreanta