| 123coco a întrebat:

Ma masturbez de 3 ori in fiecare zi..nu pot sa ma abtin. ce sa fac?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa faci ceva diferit ca sa nu iti fie rau mai incolo.

| darrio2007 a răspuns:

Vei ramane impotent cu timpul.Te va lasa cand ti-e lumea mai draga.Si te vei face si de rusine.Cauta altceva de facut. Daca tot nu poti sa te dezveti, mergi la un psiholog.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dimineata cind mă scol fac o...de control, iar seara la culcare una de verificare.

| OnuOnulică a răspuns:

Fără supărare dar lasăte de sportu ăsta.
Cel mai bine găsesti altă activitate!

| dracu14 a răspuns:

Trebuie sa-ti gasesti alt viciu, eu am scapat de dependenta de masturbare prin dependenta de tutun, nu-i prea sanatos dar e mai bine decat sa stai s-o freci in fiecare zi...

| Madayna a răspuns:

Trebuie sa te abtii, este prea mult. O sa ai de suferit mai tarziu asa ca, gandeste-te mai bine si alege.

| WeAreSmart a răspuns:

Gaseste-ti alte ocupatii, iesi cu prietenii, fa sport, vei uita de tensiunea sexuala si te vei masturba mai rar happy iar daca situatia e aceiasi si hormonii turbeaza in tine adreseaza-te la medic, intreaba la farmacie de ceva anti-erectie big grin (poate exista asa ceva) big grin intreaba-ti parintii nu-ti fi rusine sad

| WeAreSmart a răspuns:

E normal si sanatos sa te masturbezi regulat happy (dar chiar de 3 ori pe zi...) sad in cartea mea de biologie scrie ca ejacularile apar de la 11-16 ani

| trixiiie a răspuns:

E normal să încerci să-ţi descoperi sexualitatea. Pur şi simplu... încearcă să te abţii. Altceva nu ştiu ce sa zic.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Ete eu incerc de un an sa va conving ca sunteti niste idioti care va labariti zilnic si dupa incercati sa va scuzati zicand ca nu, ca este un pacat si cauzeaza ipotenta si voi nu ati face niciodata asa ceva. daca nici pe doctorandus nu il credeti dupa ce a postat un compendiu despre masturbare inseamna ca sunteti redusi mintal. asa ca sa nu muriti prosti, sperma se produce constant, de aici si nevoia de a o elimina, care este la fel de normala ca orice functie excretorie din corp. daca tu ii poti asigura unui parbat 24/24, 7 zile pe saptamana o femeie care e disponibila sa il ajute sa ejaculeze atunci perfect o sa comand si eu una, altfel o sa continui sa combin fututu cu labareala pentru restul vietii pentru ca vad ca nu ma afecteaza cu nimic si nici nu ma va afecta. cine zice ca asta te afecteaza si poti ajunge ipotent(un termen care clar nu il cunoaste) este clar ca spune ca de fapt EL nu poate sa faca sex mai mult de cateva minute, in capul lui creandu-se corelatia asta masturbare/sex de care a auzit asa in cateva reportaje pe internet, adevarul fiind ca l-ar fi tinut la fel de putin si daca n-ar fi dat niciodata la laba in viata lui.

Răspuns utilizator avertizat
| Metals25 a răspuns:

Este mai normal sa te masturbezi, asa iti descoprei corpul, dar de 3 ori pe zi, cand ai frate atata timpbig grin cel mai bine gasesteti o prietena si iti garantez 100% ca nu te vei mai mastruba atat!

| 123coco explică (pentru Metals25):

Am prietena de 9 luni. weekenduri-le le petrecem amandoi. si in cursul saptamanii se intampla sa ma masturbez, uneori chiar si cand nu ma 'multumeste' ea

| Metals25 a răspuns (pentru 123coco):

Atunci incerca metoda relogioasa, asa am scapat eu de pacatu astabig grin

| MrBlueeyes a răspuns:

Gaseste activitati placute care sa te epuizeze fizic si mental.