| Ramm009 a întrebat:

Mi-a placut de un baiat acum 3 luni si o perioada ne -am inteles foarte bine, insa la un moment dat eu i-am zis ca imi place de el si el mi a explicat niste chestii, iar apoi a refuzat sa mai vorbeasca cu mine. De o luna si ceva nu mai stiu nimic de el, am incercat sa-l intreb pe mess ce s-a intamplat, de ce se poarta asa...insa nu-mi vorbeste deloc. Nu-i inteleg atitudinea... Ce as putea face? Chiar am pus cativa prieteni comuni sa l intrebe ce l-a suparat, insa acum nu mai vorbeste nici cu ei.

Răspuns Câştigător
| Barbiiie95 a răspuns:

Eu cred ca nu se astepta sa ii spui chestia asta,poate l-ai luat prea repede sa zic asa, daca simte si el ceva pentru tine te va cauta, trebuie sa pari putin indiferenta sa nu para ca te afecteaza acest urat gest din partea lui.Multa bafta. Funda?

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai daca te ignora e clar ca nu ii place de tine nu ai ce sa faci decat sa il uiti.

| alylove15 a răspuns:

Nu te place si de aia se comporta asa.

| alinnephilim a răspuns:

Pai, sunt baieti care se sperie de o relatie. Sunt mai multe motive. Parintii lui, poate ca sunt prea severi cu el si el nu este sigur ca ar putea aduce o fata acasa fara sa fie criticat. Timid, poate ca ii este frica sa impartaseasca sentimente. Pretentios, sunt unii baieti care cred ca li se cuvine mult mai mult decat o fata normala, vor ceva gen vedete. Pur si simplu, dragoste cu sila nu se poate, lasa-l treci mai departe. Eu chiar de 2 zile m-am despartit de prietena mea, nu sunt in cea mai buna stare, dar tind sa devin eu la loc happy cel ambitios si optimist plin de energie. Are balta peste nu te speria tongue... indragostestete de cineva dupa un anumit timp, dupa ce il cunosti cu adevarat.Sincer asa i-am facut si eu unei fete, m-am speriat si dupa mi-a parut rau ca n-am acceptato la timp.

| larysa22 a răspuns:

Lasa-i timp si spatiu, si putin mai indiferenta. Daca va dori sa mai vb cu tine atunci te va cauta el.

| Doru96 a răspuns:

Este confuz lasa-i timp sa se mai gandeasca...

| AudImagini a răspuns:

Nuu maaaaaaaai traaaaaaaaaaaaaai! Mori faaaaaaaaaaaaa!

| portocala225 a răspuns:

Mai bine uita de el.Stiu ca nu poti dar macar prefate ca nu-ti pasa.In felull asta va vedea ca nu te intereseaza si va veni el la tine.
Cum pe tine te doare indiferenta lui si pe el il va durea.happy
Si poate o sa ramaneti prieteni.

Daca nu merge incearca sa vorbesti cu el.Zii ca e ceva important... poate asa vorbeste!

Sper sa te ajute!:*