| Sa99 a întrebat:

Mi-a plăcut de un băiat, care îmi era prieten și după ceva timp i-am mărturisit ceea ce simt pentru el. Mi-a spus ca ii pare rău, dar ar trebui sa rămânem prieteni și eu am fost de acord. Asta s-a întâmplat acum 2 luni.
De atunci nu am mai avut nicio inițiativă de a-l suna sau de a mai ieși cu el. Si nici el nu m-a mai sunat. Noi ieșeam mereu, mai ales în weekend-uri, când mergeam la cinema. Relația s-a răcit, bineînțeles, având în vedere faptul ca senimtimtele noastre erau diferite.
Însă astăzi m-a sunat. Habar n-aveam idee ce l-a făcut sa ma sune. Asa ca am răspuns. Era gălăgie în locul unde ma aflam eu, dar și în locul unde era el. Mi-a spus ceva, dar nu am înțeles ce anume. L-am întrebat ce problema are și ce vrea, dar nu mai spunea nimic și nici nu închidea. Văzând ca nu mai zice nimic am închis și am rămas cu întrebarea: de ce a sunat?
Ar trebui sa îl sun și sa vad ce voia sau sa nu bag în seama faptul ca a sunat? De ce m-a sunat după 2 luni de tăcere? O fi apelat din greseala?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Daca l-ai sunat are acum ocazia sa faca pasul daca vrea. Nu insista.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca
poate baiatul e imatur
o mai iubeste pe fosta
omul vrea doar sex
a suferit din iubire

cine stie, in orice caz cine stie asta stie doar el

| vocea a răspuns:

Lasa sa te sune nu insista nu il cauta

| Sa99 explică (pentru vocea):

Mulțumesc pentru sfat happy Dar cel mai probabil nu o sa mai sune. Poate a fost din greseala.

| seth2016 a răspuns:

Da-i un mesaj si intreaba-l daca te-a sunat sau a fost greseala. Scrie-i ca daca vrea sa te sune poate sa o faca.

Oamenii se razgandesc. De ce o fi pastrat numarul tau? Altii dupa ce-l sterg fac rost de el.

Bafta!

| Sa99 explică (pentru seth2016):

Pai și eu am numărul lui încă. Cred ca l-a păstrat, pentru ca a zis sa rămânem prieteni. Cine știe?

| OMFGConrad a răspuns:

Fă bine şi sună-l şi vezi ce vrea.

| Ripley a răspuns:

Trimite-i un mesaj intreband ce a vrut si de ce te-a sunat ca nu ai auzit nimic.
e posibil sa fi fost din greseala. macar asa o sa te lamuresti daca a fost o greseala sau a vrut sa te sune sau ce.

| Sa99 explică (pentru Ripley):

Asa ma gândeam și eu. Ar fi putut suna din greseala, dar e prea mare coincidenta.

| Sa99 explică:

L-am sunat dimineață și nu a răspuns. Nu cred ca ar trebui sa mai insist, nu?

| Sa99 explică (pentru seth2016):

Mulțumesc! O sa te anunț dacă se schimba situația happy

| seth2016 a răspuns (pentru Sa99):

laughing OK. Multumesc.

| seth2016 a răspuns (pentru Sa99):

Daca l-ai sunat are acum ocazia sa faca pasul daca vrea. Nu insista.

| George21778 a răspuns:

Poate ca a vrut doar sa te lase un timp. Oricine are nevoie de timp dupa ce este refuzat. Ar trebui sa-l suni si sa ii spui ca vrei ca totul sa fie ca inainte happy

| Sa99 explică (pentru George21778):

Dar dacă o sa par disperată?