| she_4158 a întrebat:

. nu stiu, in ultima vreme sunt extrem de nehotarata. mie imi placea de un baiat si am vorbit pe mess, ne-am vazut pe afara, totul ok.aseara mi-a zis ca ma place, si parca eu nu voiam asta. vroiam sa fie diferita toata relatie asta dintre noi.cand nu ma place nimeni nu e bine, da nici cand se dau vreo 3 la mine nu-i bine.parca am asteptari mai mari de la un baiat. vreau sa ma cucereasca, dar si eu sa-l cuceresc, sa nu se ofere pe tava, ca asta ma enerveaza.si acum nu stiu ce fac, nu vreau sa-i ranesc sentimentele, el e foarte de treaba, si parca imi place de el, dar nu sunt sigura de sentimentele mele. CE SA FAC? va rog, ajutor, nu sunt intr-o situatie tocmai placuta.

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Stai departe de el cateva zile sa vezi cum iti e daca tie bine sau mai bine chiar e clar ca nu e pentru tine. daca tie dor de el stai cu el.

| D A R i U t S s A a răspuns:

Stiu cum e, atunci cand un baiat ti se ofera pe tava nu e tocmai ok.De ce? Pentru ca atunci cand un baiat se "lasa" mai greu il vrei din ce in ce mai mult.
Ce poti face. poti vorbi cu el ca amici ca vezi daca chiar il placi.iesiti la o plimbare prin parc si vezi cum te simti alaturi de el.Si daca e sa fie.va fi. Bafta :*

| Cdzgariat a răspuns:

Ar trebui thinking sa iti imaginezi viata fara elthinking, si atunci iti vei da seama daca il iubesti si daca ii simti lipsahappy...nu e asa de greu patrunde-ti in adancul sufletului in coltul inimii tale si vei vedea ca vei gasi un raspuns pe care doar tu il poti accesa:*te pup...vezi mai gandeste-te te-as sfatui sa ii dai o sansa baiatului, din ce ai scris am obesrvat ca e sentimentalistsmugsi baietii cu sentimente pure rar se gasesc in sec 21hee hee.:*. fundapuppy dog eyes.:*.

| PriynCesS a răspuns:

Fa ceea ce crezi ca este bine.Ai dreptate nu cred ca vrei sa ii ranesti sentimentele spune-i adevarul chiar daca e greu de inghitit...Nu il fa sa isi faca sperante prea mari si apoi sa i le distrugi intr-un minut...