| Aandreeaa9090 a întrebat:

Pe 23 feb (adica ieri) am avut un contact sexual alaturi de iubitul meu (amandoi fiind virgini) neprotejat prima oara, iar dupa a pus prezervativ iar din greseala si-a dat putin drumul in mine. Dupa ce am terminat (cam dupa o ora) am fost la farmacie si am cumparat pilula de a 2 a zi si am luat-o imediat. Cand am ajuns acasa (dupa vreo 2 ore) ma durea burta si aveam greață. A 2 a zi mi-a curs ceva galben din vagin (mentionez ca mie imi vine ciclu pe la sfarsitul lunii sau pe la inceput, acum depinde). E normal sa curga chestia aia galbena din vagin? E de la pilula de a 2 a zi? Mai pot sa mai iau alta anul asta ca am citit pe net ca am voie doar una (apropo am 14 ani)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL ca cineva sa poata sti, cunoste sau macar sa se poata aprecia cam care poate fi situatie si cat de dezastruoasa poate fi starea organismului fete minore in acest moment dupa ce a folosit acea pastila contraceptiva nenorocita care a dereglat atat activitatea hormonala cat si cea medicala a aparatului ei genital. Scurgerea vaginala precizata poate sa reprezinte orice in acest moment in care urmeaza sa se termine ciclul menstrual. Este posibil ca scurgere de secretie galbena sa reprezinte chiar si inceperea menstruatiei, dar la fel de bine sa fie o reactie adversa/de aparare a organismului fata de invazia de hormoni sintetici care afecteaza intr-o foarte mare masura majoritatea organelor interne. Fiindca este contraindicat ca in urmatoarele 6 -12 luni sa mai fie folosita o asemenea pastila nenorocita, te sfatuies sa citesti cu foarte multa si mare atentie ceea ce am explicat in raspunsul trimis la cealalta intrebare. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......-oara-iar/
Băiat cu vagin și personalitate multiplă.
Pe bune?!?

| kinderman a răspuns:

Da e normal, insa avand in vedere ca ai numai 14 ani, de ce nu te ocupi de scoala si de prioritatile tale pe care ar trebui sa ai la varsta asta in loc sa umbli aiure cu baietii, fata mea de baieti vei ave timp si crede-ma o sa te saturi,,, nu mai fa greseala sa ai vreun contact sexual fara prezervativ!

| Anovlad18 a răspuns:

După ce ca ai 14 ani ți ai mai luat și un pampalau
Ce o sa faci data viitoare când se termina puțin in tine și nu mai poți lua pastila?
Sunteti copii
Pe bune acum sad

| Alex5679 a răspuns (pentru Anovlad18):

Pampalau ești tu lăbuță trista

| viorikaaaa55 a răspuns:

La 14 ani nu faci sex