| claudiupopescu a întrebat:

Pot sa ejaculez de 2 ori in acelasi prezervativ? Nu se va intampla nimic?
Adica daca fac dragoste cu partenera si ejaculez in mijlocul partidei dar nu ma opresc pana nu are si ea orgasm.
Deci daca ramane ala micu "mare" pot continua partida sau trebuie sa ma opresc si sa-l schimb?

Astept raspuns,
Multumesc.

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uff, cand folosesti prezervativ, ar fi ideal sa iesi afara inainte chiar de a ejacula, prezervativul poate sa-ti alunece in momentele fierbinti si atunci sa nu va mai protejeze. Dar daca nu-ti aluneca, atunci nu este problema. Si catre niponX, in prezervativ poti sa bagi 2-3 l de apa, crezi ca se sparge de la 2-3 ml de samanta, cat iese la o ejaculare? laughing
Deci, daca folosesti prezervativul cum trebuie (sa aiba rezervorul, motul ala din varf, in dreptul gaurii din penis) si nu-ti aluneca (dupa ce ejaculezi normal iti scade erectia si cand penisul este mai moale iti poate iesi usor) atunci poti sa tot dai din buci pana dimineata. Riscul cel mai mare este sa nu-ti alunece, de spart nu se sparg decat daca sunt de calitate proasta.

| niponX a răspuns (pentru Zenithf):

Ok, @Zenithf, cred că știu că poți umple prezervativul cu o cantitate mare de apă, însă, nu compara robinetul cu modul de a-l ține în mână cu presiunea exercitată asupra pereților lui, când este strâns, etanș, nu are pe unde să iasă aerul în locul căruia vine cantitatea de lichid. Sunt noțiuni simple de fizică. nu?

| Zenithf a răspuns (pentru niponX):

M-ai daramat cu fizica ta, nu am inteles nimic din simplele tale notiuni de fizica. laughing
Ce vrei sa spui? Ca atunci cand il umpli cu apa asupra peretilor prezervativului actioneaza forte mai mici decat atunci cand il umpli cu (putina) samanta?
Sa vedem daca este adevarat. Cand il umpli cu apa, circumferinta acestuia se mareste de vreo cinci ori.
Acum, in varful prezervativului ar incapea, fara sa tensioneze peretii prezervativului, 2-3 ml de lichid, poate chiar mai mult. Ca sa supuna peretii lui la aceeasi forta ca atunci cand este sub robinet, vor trebui 10-15 ml de lichid, nu? Si atunci spune-mi ce presiune se exercita asupra lui de 4-6 ml, cat ar iesi din doua ejaculari?
Riscul mare este, cum am zis, sa alunece, ca de spart nu se sparge decat daca nu-i folosit corect.

| niponX a răspuns (pentru Zenithf):

Măi, nu ai înțeles nimic din ce am vorbit eu. Nu mă refeream că presiunea e mare atunci când pui apă, ci când ești în vagin cu penisul și îți dai drumul pentru a doua oarăhappy. mai citește o dată ce ți-am zis și vei înțelege

| Zenithf a răspuns (pentru niponX):

Aici este o alta greseala de-a ta, zici ca este "strans, etans", cred ca te referi la presiunea cu care actioneaza peretii vaginului asupra prezervativului? Pai tocmai ca astia actioneaza din exterior si ajuta la echilibrarea presiunii exercitate din interior de samanta.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E miza prea mare ca sa te joci asa, gaseste alta solutie pentru ca exista riscul sa curga si sa ajunga unde nu trebuie. Cu asa ceva nu experimentezi, ii poti distruge viata.

| Sara2 a răspuns:

Obligatoriu il schimbi, si continuati, in momentul in care ai ejaculat chiar daca iti ramane intacta se poate scurge din el

| unnamedXXL a răspuns:

Mda.sincer am patit ce ai patit si tu.am ejaculat inainte d termen.si am continuat.dar m-am gandit k nu am facut bine.deoarece se putea sparge si nu era prea bine.dar in momentul in care ai ejaculat.il poti schimba spunandu'i k te deranjeaza.si k vrei sa il schimbi sa nu bage de seama.dar nu poti repeta la nesfarsit acelasi motiv.parerea mea referitoare la intrebarea ta...nu merita sa risti.doar daca ai vrea sa fi un taticwinking

| niponX a răspuns:

Draga claudiu,
Tu poti ejacula de cate ori vrei tu, insa nu e indicat sa fie in acelasi prezervativ. risti sa se sparga in momentul cand vine al dilea jet din cauza presiunii mari din interior sau sa cada si, nu rezolvi nimicbig grin daca ai observat, locul din capul prezervativului, este destul de mic si sigur nu incape. faci cum vrei, e alegerea voastra.
cu drag,
niponX

| LucianP a răspuns:

Deci,poti sa incerci dar nu cred ca o sa reusesti, dupa prima ejaculare trebuie pauza 2-3 minute... daca continui, 'instrumentul' se va face moale...stii tu xD. sper ca te a ajutat!

| claudiupopescu explică (pentru LucianP):

Se va face putin moale, moment in care voi schimba pozitia astfel incat sa nu se simta, dar ideea e ca nu as vrea sa pierd timpul si sa se raceasca momentul. Nipon, nu cred ca voi ejacula de 2 ORI inainte sa termine ea. Ideea e sa nu se sparga cat timp fac dragoste cu ea si prezervativul este plin.

| niponX a răspuns (pentru claudiupopescu):

Dupa cum am zis, riscul este destul de mare sa se rupa, datorita presiunii din interior. Pentru a nu se stinge focul, poti face un joc, gen...o pui sa il ruleze ea cu buzele dupa ce l-ai fixat tu sau ii faci un oral in timp ce tu il pui. Sa nu te joci niciodata cu prezervativul, se rupe foarte usor si nu cred ca e dornica sa foloseasca escapelle si sa mearga pe la ginecolog

| Golanul_Catalin_1989 a răspuns:

O idee? nimic mai simplu inainte de faci una mica fara sa stie ea si asa o tii mai mult timp pe "jar". pnm asa am auzit si eu de pe la altii/altele inca nu am incercat asta ca imi merge foarte bine "chestiutsa". din caz ca sunt prea excitat si teama de a face exact ca tine "ling 200 gr. votca si la atacwinking

| gigiT a răspuns:

Prezervativul e de unica folosinta asta inseamna ca dupa ce l-ai umplut odata l-ai dat jos. Cum s-a mai spus risti sa se rupa si atunci dupa dracu il mai pui de la bun inceput.

| claudiupopescu explică:

M-am exprimat gresit, pot continua partida daca am ejaculat? Nu risc sa se rupa prezervativul in timpul partidei daca am ejaculat in el si continui sa fac dragoste?

| claudiupopescu explică:

Deci sa inteleg ca prezervativul trebuie schimbat imediat dupa prima ejaculare si daca continui cu el plin risc sa se scurga sperma din el sau sa se sparga da?