| Miha.Ella. a întrebat:

Sall all.sigh De 4 luni am o relatzie cu CNV mai mare ca mine [20 de ani are el eu 15 ani jumate]. la inceput credeam ca o sa fie ceva de o luna 2 dar nu a fost asa...m-a facut sal iubesc foarte mult si el ma iubeste mia demomstrato de ff multe ori.vine la mine cam in fiecare luna [el este din costantza eu suceava.]si sta cam 2-3 zile. Dar exista probleme :mamei nu-i place. mia sp ca sunt prea mica pentru o relatzie cu CNV mai mare ca mine.ca el o sa vrea mai multe[sex familie.etc.]. dar noi 2 am vb si mia sp ca o sa ma astepte cat timp este nevoie. mia JURAT ca o sa ne casatorim[daca si eu sunt de acord]. Eu as dori niste sfarturi: Ar trebui sa ascund relatzia cu el pana ce devin majora? Ar trebui sa o ascult pe mama?[sa ma despart de el pentru ca este varsta prea mare intre noi 2]Ar trebui sa-l pun la incercare sa vad daca chiar ma iubeste?[sp voi cum l-as putea pune la incercarebig grin nu am idei]. Ar trebui sa ii sp sa luam o mica pauza?[sa stam despartzitz o luna sau mai mult]. ajutati-ma va rog big grinbig grin:-

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, e adevarat ca exista ceva diferenta intre voi, dar totusi cel mai bine e sa iti asculti inima, dar asculta si de mama ta. Tu il cunosti si cred ca sti cum e el, daca crezi ca il iubesti mult si el te iubeste, lupta pentru iubirea voastra, totusi cu casatoria nu iti face prea mari sperante si asta pentru ca in viata vei da de multe persoane nu trebuie sa crezi ca daca ai un iubit, acela va fi pe viata cu tine, e posibil dar totusi mai rar.Iti spun ca si eu am patit la fel, eu am 16 ani iar fostul are 21 de ani, am fost cu el un an, totul bine si frumos, ne faceam planuri de casatorie, dar iata ca nu a fost sa fie, cand il iubeam mai mult, mi-a dat papucii ca nu am vrut sa facem sex, a fost totusi un an cu mine, nu zic ca nu m-a respectat, de iubit imi arata ca ma iubeste, dar aparentele mai si insala uneori, e bine sa iti asculti instinctul, tu fa ce crezi ca e mai bine pentru tine, nu subestima sfatul mamei ca are mai multa experienta de viata si iti vrea binele, nici familia mea nu era de acord cu relatia mea cu el, ne vedeam pe ascuns, dar se pare ca a cam avut dreptate in legatura cu el...nu toti sunt la fel dar totusi ai mare grija,. priveste in jur, asculta de cei mai mari, dar daca exista ibuire mare intre voi nu lasa sa se duca de rapa, bafta!

3 răspunsuri:
| anduta160 a răspuns:

Nu te desparti dar ascult-o si pe mama ta, in fond ea iti vrea binele si incearca sa il pui la incercare, sa vezi daca intr-adevar situatia este asa de roz precum pare>>bft:*

| Locaa a răspuns:

Diferenta de varsta nu e o problema. pot sa-mi dau ca ex parintii pentru ca este o diferenta de 8 ani si jumatate intre ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar fi indicat sa-i ascunzi asta mamei tale.insa daca crezi ca el merita cu adevarat, de ce nu? Insa intr-adevar esti cam mica, v-a avea pretentii odata cu trecerea timpului, e barbat! Mai ales ca e mai mare ca tine si nu stati in acelasi oras, n-ai de unde sa stii daca se culca cu altele sau nu.Inca esti mai mica...Ai grija ca poate vei suferii!