| K1dAnonim a întrebat:

Sall! Imi place de o fata, vorbescu aproape toata ziua cu ia dar cand ajung la scoala si vreau sa ma duc la ea mi se face rusine si nu stiu ce sa fac! Cine ar vrea sa ma ajute plz

15 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Laso-n colo de scoala, la ce te mai duci? Fetili e interesul cel mai mare la varsta ta!

| K1dAnonim explică (pentru unknownn):

Da ma da ce te oftici?

| MadRaven a răspuns:

Gandeste-te ca e ceva absolut normal sa vorbesti cu ea. Spuneti in minte ca si ea te place, roaga un prieten sa te insoteasca etc.
Baftă!

| Larisssaa a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si spune-i.
Nu mori oh go on.
Bafta!winking

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Du-te la ea acasa cu un caiet sa faceti temele impreuna, ii spui ca ai mare nevoie de ajutorul ei, ajuns acolo, vorba dupa vorba, incepi usor sa-i pui mana pe tata, dupa care fata-i jos cu gura larg deschisa

| K1dAnonim explică (pentru alexclaudiu2003):

Pai ia e in a7-a si eu in a 5-a deci n-am cum

| Eus3b1u995 a răspuns:

Gandeste-te ca e normal sa te duci la ea si sa vorbiti si o sa te mai scape de emotii dar daca te duci la ea si vrei sa spui salut si tu ii zici pa, las-o balta.

| SecretLady91523 a răspuns:

Nimeni in afara de tine nu te poate ajuta in situatia asta. Poate o sa sune amuzant dar...ai putea sa repeti in fata oglinzi, ajuta! Tot ce trebuie sa faci cand vorbiti e sa fi natural, nu incerca sa o impresionezi cu replici luate de pe cutia de cereale... Spune un simplu "Buna. Ce faci?" Si restul vine de la sine.big grin Take care:*

| AndreiBolos a răspuns:

Sa vedem, esti timid, daca iti calci o data pe timiditate o sa reusesti!
Gandeste-te bine,,, am s-o fac si gata"!

| mkmk a răspuns:

Bea ceva(alcool) laughing ca sigur prinzi curaj laughing

| K1dAnonim explică (pentru mkmk):

Frate daca ati venit sa radeti mai bine radeti in alta parte

| mkmk a răspuns (pentru K1dAnonim):

Era o varianta...neai cerut parerea tima dat-o!

| AnaPisicutza a răspuns:

Daca esti timid te inteleg.Dar ar trebui sa.ti iei inima in dinti si sa te duci la ea si sa vorbesti cu dansa. Daca vei progresa ea te va admira si poate sar si indragosti de tine...dar asta depinde de tine.big grin

| bogdan2142 a răspuns:

Si eu eram exact in aceeasi situatie acum cateva luni. Ti-as explica aici dar vreau sa-mi explici tu mai bine despre ce e vorba happy Daca vrei, da-mi add la : mandrake_2132 Mersi!

| DixxyAngel a răspuns:

Oricate sfaturi ti s-ar da sa te duci la ea si din astea e clar ca nu o sa faci asta niciodata... uite un sfat deosebit.:Fa-ti un cont de facebook cu pozele unui baiat ( dupa net ) vorbeste cu ea apoi spune-i ca are un admirator si da-i contul tau de facebook ( cell adevarat ) sper sa te fi ajutat... succes pup :*