| bogdan133 a întrebat:

SALL TPU. Acum o saptamana i-am spus unei fete ( colege ) ca o plac ( mesaj telefon ) ia mi-a zis ca am lasat-o cu gura cascata. Apoi i-am spus daca vrea sa iesim in oras sa ne mai plimbam sa mai vb a zis ca nu ca se ajunge prea departe ca ia ma vede ca un amic nu ca un gagic. N-am mai zis nimic dar astazi la ora de religie la scoala mi-am rezemat mana de banca ei ( sta in spatele meu ) ea se simtea destul de rau. Cand vroiam sa trag mana ea s-a prins de mana mea. In concluzie 40 de minute aproape toata ora ea a stat cu mana ei pe a mea si cu cealalta pe gatul meu. Acum ce sa mai cred? FUNDA!@

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Săracul de tine! Te cred pe cuvânt când spui că nu mai ştii ce sa crezi.e şi normal, cu fetele astea.
Când ţi-a spus că te vede doar ca pe un amic, nu te plăcea. A rămas surpinsă că ţi-ai mărturisit sentimentele şi era puţin confuză. Însă a fost foarte bine că i-ai spus adevărul, crede-mă. Acum, poate şi tu ai luat-o prea cam din scurt şi nu i-ai acordat timp să se obişnuiască cu ideea.La ora de religie, cred că a început să fie interesată de tine. Altfel, ce motive ar fi avut să arate atâta "tandreţe"? E singurul răspuns plauzibil. Acum, profită de ocazie şi arată-i cât de mult o placi. Pe scurt, fii acolo pentru ea când are nevoie de tine. Sunt sigură că după episodul ăsta, îşi va da cu adevărat seama cum stau lucrurile.
Mult succes!

| Bylok a răspuns:

Cred ca ii place de tine insa ii este frica sa se implice intr-o relatie, mai ales daca nu a mai fost cu cineva pana acum.Ar trebui sa o faci sa aiba mai multa incredere in tine;)
Incearca sa fii si tu mai romantic, cand vorbiti pe mess trimite-i o melodie de dragoste cu un mesaj foarte frumos, ex.:http://www.youtube.com/watch?v=X3eTd-4Kj8E (si mie mi-a trimis-o un baiat cu mult timp in urma, pot sa-ti spun ca am plans mai ales ca-mi placea baiatul la nebunie:x ).Da-i dovada ca tie chiar iti place de ea! altfel o vei pierde si iti va parea rau

Ai grija cum ii vorbesti!

| Alex_2905 a răspuns:

Poate era si din cauza ca ii era rau poate isi ascunde sentimentele eu zic sa insisti te place fraiere!