| JuNior1 a întrebat:

.....intrebarea mea este daca nu te mastrubezi deloc sau o faci dar odata pe luna e de bine sau e de rau?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca e bine pentru ca asa iti mai linistesti hormonii atunci cand o iau razna

| irrumator30 a răspuns:

Masturbarea e un fel de exercitiu de autocunoastere. Cu ajutorul acesteia inveti care iti sunt limitele in timpul actului sexual, ce iti place si ce nu. Repetitio est mater studiorum.

Poti sa o faci cat de des vrei tu, asta nu conteaza. Nu mai traim in vremurile intunecate ale Evului Mediu, cand biserica interzicea stiintei sa isi spuna cuvantul sau lansa tot felul de ipoteze care mai de care mai fanteziste sau SF.

Dar, tine minte, daca esti un tip religios, biserica condamna si considera masturbarea pacat.

Deci ramane la latitudea ta daca o faci sau nu si cat de des simti nevoia sa o faci.

| Rooobi a răspuns:

Asta tine de tine... o faci cand vrei tu...

| UnOarecaRRE a răspuns:

Ai grija cat de des vrei sa faci acest lucru deoarece poate scadea sensibilitatea in zona.