| anonim_4396 a întrebat:

o prietena care imi este si verisoara are 9 ani si a spus ca 2 baieti au incercat sa o batjocoreasca (violeze) de mai multe ori si a spus ca sa i dau un sfat ce sa faca dar nu stiu ce sa-i spun?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

La 9 ani?!?
Sa spuna imediat parintilor, vor stii ce au de facut si o vor proteja cel mai bine!
Sa nu se teama, nu e vina ei!

| raspunz a răspuns:

Dacă pe bune au încercat să o violeze atunci e o problemă foarte gravă, trebuie să le spună părinților ei și să se ia măsuri, să se vorbească la școală cu învățătoarea dacă sunt colegi sau cu părinții lor dacă sunt mai mari.

| anonim_4396 explică (pentru raspunz):

Nu sunt colegi baiatul are 18 ani

| raspunz a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci e foarte grav dacă a vrut să o violeze, e o infracțiune, se pedepsește cu închisoarea. O chestie de genul ăsta, abuz sexual o poate lăsa marcată pe viață. Să le spună părinților și să meargă la poliție, nu e de glumit.

| doc69 a răspuns:

Sa spuna alor ei, sa sune la telefonul copilului si sa isi spuna problema cat mai urgent.e gratuit telefonul

| 211wasgnij a răspuns:

Respectiva fata ar trebui să vorbească cu părintii ei. Aceștia ar trebui să ia masuri ca să nu se ajungă la o nenorocire.
Poliția ar trebui să fie anunțată și chiar dacă nu ar ajunge acele scursuri de oameni după gratii tot nu le-ar mai arde sa o mai hărțuiască în viitorul apropiat.

| Morenna10 a răspuns:

Sa invete sa se bata. Sa le spuna parintilor, asta e cea mai buna idee. Sa-si gaseasca niste prieteni mai mari, poate chiar un iubit, care sa o apere.Sa faca rost de un sprai paralizant.big grin

| fredi a răspuns:

Zile tu parintilor eii cel mai bine ...inainte dea se intampla o nenorocire. Daca nu sa-si faca un prieteen baiat care so apeerre...

| justbleahh a răspuns:

Cati ani are?

| anonim_4396 explică (pentru justbleahh):

Am mentionat in intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar ii este frica sa i spuna parintilor si deja a trecut un an de cat s-a intamplat si parinti amandurora baietilor sunt niste oameni foarte draguti nu se cearta cu nimeni si ii este frica sa n cauzeze scandal din cate mi-a spus