| Zirinezah a întrebat:

Salut, acum vreo 3 saptamani m-am despartit de ea... problema e ca nu stiu de ce exact, lol.
Pe scurt, mi-a zis ca inca ma iubeste, ca daca ar sti mama ei i-ar controla telefonul, vrea pur si simplu o pauza. Mi-a promis ca se intoarce si ca vreau sa o inteleg si pe ea... Eu am zis ok.
Ma rog, pe langa suferinta si altele (nu stiu dac-o fost si din partea ei, whatever), acum ea inca pastreaza legatura cu mine, imi spune ironic ca ma uraste (same), se supara daca plec si vrea sa mai stau cu ea, mi-a spus niste chestii mai "personale" (n-au legatura cu mine sau altul') si eu zic ca la faza aia a avut extrem de multa incredere in mine ca sa mi le zica (maybe it's just me lol), inca se mai "alinta" ca un copil (R = L, s-o prins careva?!), etc.
Sincer, nu stiu clar de ce m-a lasat, pe altul' nu cred ca are, ca sta destul de mult cu mine in apeluri si nu ar mai da si "semnele" astea daca...
*Back in bussiness*, ori nu ma mai iubeste, nu se mai simte "ea", cand e foarte "calda" cu mine, cand ajunge la -273, 15 °C (ati chiulit de la fizica, asa-i? )
Eu nu stiu sincer ce mai vreau de la ea, de multe ori plang si stau cam toata ziua si ma gandesc la ea, probabil daca s-ar intoarce la mine as putea uita tot, insa nu stiu daca ar fi ca la inceput...
Are 12 ani, poate ca e prea mica pentru o "relatie" (d.p.d.v astea-s mai mult niste prietenii, ceva "dragut", asa zic eu), nu stiu.
A fost ceva frumos, probabil am avut multe de invatat. Va rog, fara reply-uri de genul "lasa iubirile, vezi-ti de scoala, ai timp de astea dupa", "bate mingea copile", etc.
Exact asa gandeam si eu, inainte s-o vad pe ea, cei care ziceti asta, incercati sa priviti lucrurile din alt unghi, nu dezvolt mai mult.
Are rost sa mai sper? Sa uit tot fiindca nu se mai intoarce (cam asa zic si eu, dar totusi, there's that little bit of hope waiting for her to return)? As incerca sa uit tot si vreau sa ma gandesc ca ne-am despartit dintr-un motiv "bun", dar eu nu-l gasesc sad
Vreau raspunsuri sincere, seara faina!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

La 12 ani nu e pregătită pentru o relație, ar trebui să treci peste ce a fost.

| Horus35 a răspuns:

Se pare că n-a fost chiar relația PV=nRT. Ha-ha-ha, v-ați prins?
Poate și-a dat seama că e prea mică pentru pseudoiubirea asta și că ar mai vrea să se joace cu păpușile. Sau a prins-o mă-sa. Poți să stii?

| Zirinezah explică (pentru Horus35):

Didn't get the joke laughing))) "n" banuiesc ca inseamna o negare, iar RT = Reusita?! laughing) PV = pentru voi? Nah, n-a prins-o maica-sa, si nici nu cred ca ii e frica de ea, pentru ca daca m-ar iubi-o, n-ar interesa-o, ca nu o bate (stiu sigur), si inca vorbeste cu mine la fel de mult, deeeeeci maica-sa tot o vede... Like?!?!?!?!