| MDSanonim a întrebat:

Salut,am o intrebare mai ciudata.Cum sa abordez o fata pe Facebook, ce sa vb cu ea si daca este cu msa fac pasul urmator.Eu ca fire nu sunt timid, nu ma pierd in fata fetelor sau ceva doar ca nu stiu cam ce sa ii zic, si daca este doar sa imi dea mie de inteles si sa nu fie asa cum ies din situatia jenanta?

6 răspunsuri:
| Delocimportant a răspuns:

Buna, distinsa si stimata domnisoara. Deranjez?
Te rog, permite-mi sa ma prezint: numele meu este x, locuiesc in judetul x, si am x de ani.
In cazul in care, consideri ca, nu depasesc limita de discretie, mi-ai putea spune, te rog, alaturi de cine am deosebita placere de a initia aceasta conversatie, din cadrul intersectiei noastre sociale?
Daca ai fost surprisa de prezenta mea, doresc sa mentionez faptul ca, scopul acestui mesaj, se manifesta, prin prisma dorintei mele, de a cunoaste noi persoane, si de a interactiona cu acestea, din postura de prieteni. Multumesc frumos si anticipat pentru momentele de atentie acordate, respectiv pentru interesul oferit.
Te sarut cu profunda reverenta, admiratie si caldura pe ale tale manute. Iti doresc o zi deosebit de frumoasa.

| Nicola_Darius_1990 a răspuns:

Deci ca sa incepi sa nu i spui "Buna" pentru ca ai dat gresi din prima, incepe o conversatie legat de altceva cum ar fi o poza sau altceva sau ai putea sa i spui frumos ca nu vrei sa iasa cu tine la o cafea si dai un apropo cam asa :Scuze ca a sunat asa direct dar nu imi prea place vrajeala proasta" si poate ai noroc

Sper ca te-am ajutat

| MDSanonim explică (pentru Nicola_Darius_1990):

In principiu da, multam.Dar daca reusesc sa ajung pana acolo, ce fac cum sa o iau si astea?

| Nicola_Darius_1990 a răspuns (pentru MDSanonim):

Pai poti sa incepi sa spui ceva despre o poza expemplu: Ce frumoasa arati acolo" sau "ce ciudat ai szambit in poza aia" si dupa pui su un emoji, sau de ce a facut intr-o zi (asta se aplica doar daca e prin preajma orasului sau satului tau)

Daca te-am ajutat da funda pls

| MDSanonim explică (pentru Nicola_Darius_1990):

Ok,dar dupa ce ies cu ea in oras? Cum fac pasul ma refer, ce ii zic o intreb daca ma place sau?

| Nicola_Darius_1990 a răspuns (pentru MDSanonim):

Pai o iei usor si mai incolo trebuie tu sa continui