| Walker1111 a întrebat:

Daca prietena mea mai nou a inceput sa ma pupe pe burta si piept (sani) dar doar cand suntem singuri(suntem minori sa zic asa).
Inca nu am facut sex deci suntem virgini ambii si nu o sa o facem inca.
Intrebarea mea este:

Daca ea ma pupa pe burta, piept, ar trebui sa fac si eu la fel?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da, normal si o mai poti pupa si in alte locuri.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat ca tinerii sa ''exploreze'' cat mai in amanunt corpurile lor inainte de a incepe viata sexuala reala si acest lucru se poate realiza cel mai bine prin practicarea petting-ului. Activitatea sexuala denumita petting poate fi considerata ca fiind un excelent inlocuitor al sexului real. Insasi din definitie reiese ca acest cuvant "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul corect executat inseamna un pic mai mult deoarece reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor etc. extinse pe intregul corp in vederea excitarii locurilor/zonelor erogene ale partenerului. In timpul petting-ului totul este permis, adica chiar si cunilitia (linsul "pasaricii") cat si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire intretinerea sexului real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea tuturor actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care veti accepta amandoi sa practicati asa ceva. Multa sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu credeam ca tu ai facut-o mai intai.
Pai n-ai vrea sa te sarute pe acolo cand sunt si altii de fata. Aceste lucruri sunt intime, dar daca considerati ca nu aveti de ce sa va feriti, nu-i nimic obscen in asta (ceea ce-ti face ea). Dar invers... trebuie sa va mai ganditi.
Mai in gluma, mai in serios, eu as zice ca tu trebuie sa mergi - doar cu sarutul - si mai departe.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Ar trebui sa ai grija de ea si sa o iubesti. Lasa sexul ca nu este chiar atat de important. Poti sa o saruti sau sa ii faci un mesaj erotic.

Răspuns utilizator avertizat