| Ștefan241 a întrebat:

Poate pare nebunesc, dar, sunt disperat. Inainte, acum doi ani, aproximativ, am cunoscut o fata, cu care am avut mai mult o aventura. Recunosc ca a fost gresit, dar acum o regret. Nu pot spune ca sunt batran in de-astea, deoarece nu am trecut nici de 20 de ani, dar pur si simplu acum nu mai am nicio legatura cu ea. A facut o criza de gelozie/nebunie ca in filme, si de atunci ma seaca. La un moment dat a lasat-o mai moale, deoarece a trebuit sa o linistesc cumva, dar acum am intalnit o fata chiar speciala. Sunt impreuna cu ea de vreo cinci luni, dar ea mereu vrea sa se dea batuta. Fata dinainte continua cu amenintari, iar eu ma simt ca un bodyguard cu iubita mea pe strada. De multe ori mi-a zis "eu ma dau batuta. nu se mai poate" si ma doare. M-am saturat sa ma cert cu nebuna si sa ii spun sa inceteze, ba chiar am devenit agresiv in limita bunului simt. Nu sunt inconstient sa bat o fata/femeie, pentru ca ce i-am facut eu nu a fost violență, dar am ajuns intr-un punct in care nu am mai suportat atata nebuneala. Iubita mea este o fata cuminte si ma face sa o iubesc in fiecare zi mai mult, dar ea nu mai poate suporta. Imi pare tare rau, dar daca se va termina relatia mea cu ea din cauza tipei aleia, voi face ca un monstru. Mie nu imi pasa de ea sau de amenintarile ei, nici macar de oricine ar pune ea sa-mi faca ceva, pentru ca sunt in stare sa ma apar pe mine insami. Si poate face asta avand in vedere ca provine dintr-o familie bogata. Mie imi pasa de sufletul amar pe care i-l provoaca iubitei mele. Incearca sa ne desparta, si continua de parca viata ei ar depinde de asta. Nici in filme, va jur, nu am vazut asa fata nebuna. La inceput de relatie cu iubita mea, habar n-am ce facea, dar ii dadea raportul cu tot ce faceam, exagerand desigur. Vazand ca iubita mea nu ii da importanta si ca, chiar tine la mine, a inceput cu amenintari grave. Unii ati spune ca de i-as da o palma, as linisti-o. Dar nu e asa. Nici nu stiu ce sa mai zic. Voi ce parere va dati? Cum sa scap de ea? E adevarat ca bataie aduce frica, dar nu e normal. Dar daca voi ajunge sa imi pierd iubita... Adio respect.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar cam trebui batuta ca sa nu o mai ameninte pe asta cu care esti acum

| VibeTrix a răspuns (pentru mgtow):

Eu inteleg ca e nebuna, dar sa dai intr-o femeie e chiar de tot. Adica, se duce si la puscarie. Cu bataia nu faci nimic

| Lawliet14 a răspuns:

Ti-ai facut-o cu mana ta iar tu nu esti cum te prezinti pe aici. Cel mai bun exemplu e ca ti-ai batut joc de o fata care a avut asteptari de la tine! Te-ai culcat cu ea, te-ai folosit de ea cat timp ea a inteles altceva. Foarte bine ca te terorizeaza...

| Ștefan241 explică (pentru Lawliet14):

Nu m-am folosit de ea, si nici ea nu parea ca astepta ceva de la relatia noastra de dupa. Cel putin nu din comportamentul ei. Nu ma terorizeaza pe mine, ca dintr-o palma o rezolv. Am mai spus ca iubita mea e cea care sufera.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ce culoare are poșeta ta?
Da-i cu ea in cap, ca intre fete.

| xGoanga a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

laughing)) asta a fost buna Nathanelwinking

| xGoanga a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Pai e doar o solutie cred eu, sa o declari la politie. E cel mai bine cred.

| LoveSleep a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Grozav răspuns laughing

| Ștefan241 explică (pentru TrăieşteClipa):

Vai de capul tau laughing.

| Maya_Maria_2000 a răspuns:

Clar tipa e cam nebuna. Daca te deranjaza asa de rau cere un ordin de restrictite la politie big grin