| anonimuspd a întrebat:

Salut, sunt un baiat in varsta de 17 ani ce are o problema mai aparte dupa cum se pare. Dupa ce ma masturbez, apare o usturime insotita de senzatie de "pipi" la nivelul penisului pentru un interval de 30-45 minute. Acea usturime apare dupa 15 minute trecute de la ejaculare. Precizez ca nu am intretinut relatii sexuale recent si cele pe care le-am intretinut au fost insotite de protectie. Si inca ceva, nu sunt un maniac care se masturbeaza de 2 ori pe zi. Ma limitez la 2-3 "sedinte" pe saptamana. Sper ca voi primi niste raspunsuri certe si preferabil fara sfaturi de genul "du-te la doctor" pentru ca daca nu voi gasi raspunsul aici, asa voi face deci va multumesc anticipat.

12 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Ori este o usoara deshidratare ori o infectie urinara.

| VadTot a răspuns:

Acum nu inteleg de ce ai mai pus intrebarea? Creed ca iti poti da seama ca nimeni nu te poate ajuta decat medicul Asa ca go "la medicul de familie sau undeva la boli infectioase si trateaza te. si inainte sa te masturbezi spala te pe mainilaughing)

| Pozitivca a răspuns (pentru VadTot):

Nu fa si tu haz de necaz din baiat...

| VadTot a răspuns (pentru Pozitivca):

Cine crezi ca l poate ajuta de pe aici acum pe bune mai spune ca are si 17 ani destul de.mare.ce asteapta sa se agraveze. si sa ramana fara?laughing))

| anonimuspd explică (pentru Pozitivca):

Nu e nicio problema, am citit o gramada de topicuri penibile pe TPU si unii au impresia ca sunt genul ala redus mintal care intreaba de ce nu o are prea mare. Ei bine nu sunt ca aia, vorbesc foarte serios si am luat in considerare toate bolile. Am stat multa vreme pe wikipedia si alte siteuri ca sa imi pot da seama ce am si nu am ajuns la nicio concluzie.

| Pozitivca a răspuns (pentru anonimuspd):

De aceea nu astepta sa se agreveze situatia, dar pleaca la medic...

| Orte95 a răspuns:

Nu ai nimic!
E normal!
Stai linistit!

| SEAL a răspuns:

Mai fa un dus!

| anonimuspd explică (pentru SEAL):

Scrii din canalizari cumva? Am impresia ca vrei sa dai impresia tuturor ca au miros de boschetar sa nu te simti tu prost, este? Nu-i nimic prietene, sunt multi altii ca tine.

| stpu a răspuns:

Incearca sa folosesti un sapun intim si schimba lenjeria intima cat mai des posibil.
Cat despre masturbare... De 2-3 ori pe saptamana e mult.

| Pozitivca a răspuns:

Nimeni din noi nu poate sti exact ce poti avea cel mai bine ar fi sa te adresezi unui medic deoarece poate fi geva grav, poate fi vreo infectie, sau chiar si mai rau vreo boala, sfatul meu este sa te adresezi la medic caci cu sanatatea nu se glumeste si decit sa astepti raspunsurile noastre mai bine astepti rezultatele medicului. Bafta!

| anonimuspd explică (pentru Pozitivca):

Am luat niste pastile pentru infectii urinare. Sa fie deshidratare e imposibil, probabil chiar contrariul deoarece tot timpul beau foarte multe lichide. La doctor nu ma grabesc sa ma duc deoarece chestia asta nu se intampla tot timpul, cateodata nu am treaba o luna de zile dar cateodata 3 zile consecutive trebuie sa indur chinuri groaznice. Stiu ca unii o sa zica sa ma opresc dar am facut-o si pe asta insa nu pot la nesfarsit. Apreciez raspunsurile dar astept si alte sfaturi