| k1d0 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa merg la farmacie sa cumpar prezervative ( ca vreau sa iincerc si eu dar sa fiu protejat ).

Intrebarea este:
Cum credeti ca va reactiona farmacista daca ma duc sa intreb de prezervative la varsta de 14 ani ( eu sunt scud si poate crede ca am vreo 12 ani laughing )? Oare o sa imi dea prezervative?

Răspuns Câştigător
| Mirunelu a răspuns:

Este ceva normal sa cumperi prezervative. Nu ar trebui sa reactioneze nici cum si desigur ca o sa-ti dea, oricine poate cumpara prezervative. Daca ti-e jena sa ceri cumpara de la un supermaket, acolo doar le pui pe banda si le platesti.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Atunci cumpara din hipermarket, acolo nu te intreaba nimeni nimic

| cat a răspuns:

Poti sa le ei si din supermarket. De obicei sunt in zona caselor de marcat. Daca ai decis sa-ti incepi viata sexuala(desi la asta ai mai putea sa reflectezi) este important sa te protejezi.

| wolder a răspuns:

Nu conteaza... daca trebuie sa cumperi trebuie sa iti dea
daca comenteaza spune-i ca nu-i problema ei si spune-i ca decat sa faci un copil sa zica mersi ca esti destept si te protejezi
cu tupeu
succes

Răspuns utilizator avertizat
| rizbytzu a răspuns:

Ce sa zică, nimica astea vad pe zi o 100 de copii ca si tine, si dacă tot nu vrea du-te la următoarea, nu o sa iti zica nimica.

| miyaS a răspuns:

Poti folosi foarte usor Buletinul, daca ai 14 ani implinitii, astfel nu vei avea nici o problema cand vei merge sa cumperihappy

| madalina990 a răspuns:

La 14 ani fratemiu nici nu stia de asa ceva si acu are 24 laughing ce copii in ziua de azii