| dipper69691342 a întrebat:

Salut TPU am 16 ani recent impliniti (2saptamani si 4 zile)
ma intrebam daca marimea penisului meu este una mare sau nu si daca pot spune ca sunt unul din cazurile dotate, tin sa mentionez ca am 12cm lungime si 12, 5 circumferinta. Oare va mai creste pana la 18-19-20-21 ani? Macar in lungime avand speranta la un 13, 5-14 sau chiar si 15max
Ar putea fi posibil? Tin sa mentionez ca mi-am inceput viata sexuala 4-5 luni! Multumesc pentru raspunsuri!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti sigur ca ai masurat bine? Cum poti avea aproape aceleasi dimensiuni si la lungime si la grosime?
E clar ca minti, intr-un mod jalnic.

| dipper69691342 explică (pentru darrio2007):

Sunt foarte sigur ca am masurat corect
circumferinta este marimea suprafetei penisului
NU este diametrul
Doar matematica

| darrio2007 a răspuns (pentru dipper69691342):

Circumferința cercului
Ilustrarea cercului cu circumferința (C) în negru, diametrul (D) albastru, raza (R) roșie, și centrul de origine (O) în magenta. Circumferința = π × diametru = 2 × π × raza
Atunci când raza cercului este 1, circumferința sa e egală cu 2π
Atunci când diametrul cercului este 1, circumferința sa e egală cu π

Circumferința cercului este lungimea liniei ce îl definește. Termenul este utilizat atât la măsurarea obiectelor fizice, cât și în considerația formelor geometrice abstracte.

| Violleta2022 a răspuns:

Fii fericit cu cea ai fiindca la 16 ani, penisul si-a incheiat cresterea.
Nu confunda cresterea in inaltime a baiatului, pana la 18-20 de ani, cu cresterea penisului, care se incheie la 16 ani!
12 cm este un penis mic
15-16 cm unul mediu
17-19 cm unul mare
peste 20cm unul foarte mare
si mai sunt exceptii in lume, la niste triburi africane, unde penisul poate sa fie chiar peste 30cm.

| dipper69691342 explică (pentru Violleta2022):

Ma intrebam si cat de des este intalnita o marime de genul la acesti ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru dipper69691342):

Cum media penisului pentru barbatii din Romania este la 12.5cm, se pare ca esti foarte popular asa cum esti.

| dullcat a răspuns:

Presupun ca filmele xxx ti-au bagat in cap ideea ca barbatii trebuie sa aiba o anume marime, altfel nu fac femeile sa tipe de placere. Fals. Iar din perspectiva unei femei, un barbat care e atent la nevoile personale si la detaliile din acele momente intime, e infinit mai bun decat unul care doar stie sa penetreze cateva minute, pentru propria placere si apoi gata distractia.

https://youtu.be/YqIPlu7QH_8?si=HvPoX0j5iJB-00RM

| Hyperion7 a răspuns:

Cum a fost feedback-ul partenerei vis-a-vis de ăla micu? I-a plăcut?happy
Daca da, atunci e ce trebuie.
Sa știi că filmele porno nu fac nimic altceva decât să distorsioneze viziunea reală asupra sexului, iar dacă ești un fan înrăit și consumi destul de mult content, poate fi o explicație acesta nesiguranță a ta.
Ce îți pot spune eu, e că 12 cm este decent,te poți reproduce, poți micționa, e ce trebuie.
Uneori calitatea e mai buna decât cantitateawinking
In plus, nu poți tu dicta cât să îți creacă penisul, ci îl moștenești, cu bune și cu rele pe tatăl tău.
Acum, o întrebare offtopic, ce înălțime ai?

| dipper69691342 explică (pentru Hyperion7):

1,69

| dipper69691342 explică (pentru Hyperion7):

A spus ca e perfect asa cum este,
dar nu cred ca e foarte sincera

| BigBossAnton a răspuns:

Voi avea nevoie de dovada pentru asta?